بررسی وضعیت دسترسی به adsl مخابرات

زمان مطالعه :3 دقیقه

بررسی وضعیت دسترسی به adsl مخابرات موضوع جدید این بخش از مقاله میباشد .

Adsl :

بررسی وضعیت خط تلفن در زمینه های کیفیت و اینترنت باید لحاظ شود . پس قبل از خرید خط تلفن به این نکات توجه کنید .
و در زمانی که احتیاج به بررسی وضعیت خط تلفن داشتید .

می توانید به سراغ روش های گفته شده بروید .

1 . بررسی وضعیت خط تلفن به کمک شرکت سرویس دهنده :

ابتدایی ترین روش برای وضعیت خط تلفن روش اول است . که در این مورد باید با شرکت سرویس دهنده خط تلفن ارتباط برقرار نماید . و از آن ها بخواهید این بررسی را انجام دهند .

2 . از طریق مودم به بررسی وضعیت خط تلفن می پردازیم :

در این شیوه باید به کمک تنظیمات مودم ، سرعت آپلود و دانلود را مشاهده نماید . در این حالت باید عدد مشاهده شده با سرعت سرویس یکی باشد . در این حالت می توانید نویز را نیز بررسی نمایید . که متوجه شوید پهنای باند به چه صورت است .

 

سوالی که برای دارندگان خط تلفن پیش می آید این است . که چگونه از اطلاع کشش سرعت آگاه شوند .
تمامیه سرویس دهندگان خط تلفن در تلاش اند که ارائه ی اینترنت را با سرعت قابل قبول عرضه نمایند .

اما به دلیل اینکه در این زمینه به سرعت پیشرفت و ارتقا وجود دارد . و هرروز سرعت و کیفیت بالاتری را سرویس های جدید ارائه میکنند .
بهتر است در زمان تهیه خط سرعت و کیفیت اولویت باشد تا توانایی کشش به صورت چشمگیر افزایش یابد .

بررسی وضعیت خط تلفن به کمک دو مدل در ادامه گفته شده است .

بررسی وضعیت خط تلفن از دو روش :

1 . بررسی وضعیت خط تلفن با مودم D_LINK :
زمانیکه ما به سرعت خط تلفن با این مودم بخواهیم پی ببریم باید در قدم اول با زدن آدرس 192. 168 . 1 .1 در مرور گر و بعد از آن کلمه ی Enter را کلیک نموده . تا با صفحه ی مورد نظر روبه رو شده و در دو جای خالی ادمین را نوشته و گزینه تایید را بفشارید .

1 . حال به بالای صفحه قسمت چپ نگاه بیندازید و گزینه ی status را برگزینید . در این گزینه statics را زده و به دنبال Attainable Rate باشید . عدد مقابل این گزینه باید تقسیم بر 1024 شود تا شما سرعت را برحسب مگابیت برثانیه یافته باشید .

2 . حال در روش دوم بررسی خط تلفن در سرعت اینترنت با مودم Tp-link آشنا می شوید :
در این حالت نیز همان عبارت را ( 192. 168 . 1 . 1 ) مرورگر نوشته Enter کنید . در ادامه همانند حالت اول صفحه ی باز شده با دو کادر خالی میباشد . که باید کلمه ی ادمین را به صورت لاتین نوشته و به تنظیمات بروید .

نکته :

در این مودم باید به بررسی نوع مودم پرداخت آیا قدیمی و ساده می باشد یا جدید است . زیرا روش های بررسی در این دو حالت تا حدودی متفاوت می باشد .

ما ابتدا به نوع جدید این مودم و بررسی آن میپردازیم . تا همان جایی که خط های بالا گفته شد پیش بروید . و بعد از گزینه ی تایید و رفتن به تنظیمات در صفحه ی بعد Status را زده . و به کادر با عبارت kbps mak rate نگاه کنید . عدد مورد نظر را دوباره تقسیم بر 1024 نموده تا همانند روش اول سرعت را برثانیه یافته باشید .

اما در مدل قدیم در این حالت باید پس از مراحل بالا و رفتن به تنظیمات status را زده و بعد به دنبال گزینه ی Device info باشید . که بعد از کلیک عدد مقابل max Rate سرعت را به شما نشان می دهد . و شما متوجه کشش سرعت اینترنت خط تلفن خود می شوید .

برای آگاهی در هر زمینه همکاران آس تل به طور تمام وقت پاسخگو سوالات شما میباشد . و جهت خرید خط تلفن اینترنتی با آس تل تماس حاصل نمایید .

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.