رانژه شدن خط تلفن چقدر طول میکشد

زمان مطالعه :4 دقیقه
رانژه شدن خط تلفن چقدر طول میکشد

سوال بسیاری از کابران این است که رانژه شدن خط تلفن چقدر طول میکشد؟ از این رو در این مقاله به طور مفصل در خصوص زمان رانژه شدن خط تلفن، توضیحاتی ارائه داده ایم.

شاید شما تجربه کرده باشید که گاها اینترنت ضعیف شده و باعث کندی انتقال داده ها ، دانلودها و آپلود ها شده است. این موضوع برای افرادی که از تلفن اینترنتی استفاده میکنند، اذیت کننده است . حتی اگر این کندی در سرعت اینترنت موقتی باشد. چرا که این اتفاق برای شرکت ها و کارهای بزرگ که کاربران زیادی نیز دارند باعث اختلال و مشکلات زیادی در کار انها می شود .

از این رو برای حل این مشکل ممکن است بسیاری از سازمان ها بخواهند به فکر قطع قرارداد با شرکت های اینترنتی باشند تا دیگر در کارها معطلی به وجود نیاید و مشکلات را به گونه ای حل نمایند .

زمانیکه شرکت بخواد قرارداد را لغو کند، باید آگاه باشید که شرکت ارائه دهنده اینترنت برای از دست ندادن مشتری سعی در این دارد که پیشنهادات دیگری را به شما بدهد . به گونه ای شما را معطل سازد تا از لغو قرار داد خود صرف نظر کنید .

اما این سخنان فقط یک بهانه جویی بیشتر نمی باشند .

رانژه خط تلفن چیست ؟

رانژه به معنای کاری است که شرکت مخابرات در برقراری ارتباط تلفن مشترک با شرکت خدمات اینترنتی ارائه میدهد.

این عمل به گونه ای است که مسیر سیم تلفن مشترک را مخابرات تغییر می دهد تا کابل تلفن مشترک از تجهیزات شرکت خدمات اینترنتی گذشته و بتواند اینترنت را همراه با مکالمات صوتی در اختیار داشته باشد .

نکات مهم رانژه شدن خط :

عوض کردن مسیر با درخواست کاربر و ارائه ی نامه ای از سمت شرکت برای مخابرات انجام میگیرد .

پس زمانیکه شما بخواهید از خط خود استفاده کنید، باید قبل از آن این خط توسط مخابرات رانژه شود .

اما شرکت های اینترنتی با بهانه های که پیش تر توضیح دادیم شما را می توانند تا مدتی معطل نموده و بعد از تغییر نیافتن در بین ارتباطات به بهانه بعدی روی آورده و تمام ناکامی هایشان را به طرف مخابرات انتقال داده و آن ها را مقصر اصلی جلوه دهند .

اما واقعیت چیست ؟ واقعیت این است که در اکثر مواقع اتصال و یا قطعی به خود شرکت ها مربوط است و مخابرات هیچ نقشی ندارد. حتی زمانیکه بخواهند عملیات رانژه را انجام دهند ، مخابرات از شرکت ها نماینده ای می خواهد که به صورت حضوری حاضر باشد و تمامی عملیات با حضور او انجام پذیرد .

اما مشکل بعدی این است که بعضی از شرکت ها به جای فرستادن نماینده، یک کارمند میفرستند که حتی نتوانسته اجازه ی ورود کسب نماید.

زمان رانژه شدن خط مخابراتی:

بعد از اینکه مبلغ مورد نظر را پرداخت نمایید، عمل رانژه شدن خط تلفن، حداکثر 6 روز طول می کشد. کافیست پس از واریز وجه منتظر تماس کارشناسان باشید. چنانچه بعد از گذشت یک هفته تماسی با شما نگرفتند، با مخابرات منطقه تماس گرفته و رانژه شدن را پیگیری نمایید که در چه مرحله ای است. برخی اوقات مشکلاتی برای احراز هویت پیش می آید که عمل رانژه شدن خط را به تاخیر می اندازد. با پیگیری بیشتر این عمل سریعتر انجام میگیرد.

نظر مخابرات در مورد رانژه شدن :

در این خصوص مخابرات می گوید : عمل رانژه شدن بسیار حساس می باشد. پس باید حتما نظارت کارمند در تمامی مراحل رانژه باشد تا دردسر و مشکلی رخ ندهد .

تمامی کاربران و شرکت ها دوست دارند که خطوطشان حتما رانژه شود تا به کیفیت ایده آل اینترنت دست پیدا کنند. این موضوع برای افرادی که خطوطشان رانژه نیست باعث گلایه و ناراضی بودن آن ها شده است. افراد زیادی را می توان یافت که بر سر همین موضوع آزرده خاطر شده و دائم در حال اعتراض به سرعت اینترنت شان می باشند . این مسئله حتی آنقدر بزرگ شده در اینترنت نیز اگر این موضوع را بررسی کنیم به این قضیه دست می یابیم که چقدر افراد ( چند درصد ) شاکی و دائم در حال اعتراض به سرعت اینترنت ، کیفیت بد و حتی اختلال در به وجود آمدن کسب و کارشان شده اند ‌.

طبیعی است که شرکت های ارائه دهنده اینترنت، زیر این بار ناکامی نروند و بهانه های مختلف بیاورند اما همانطور که در جمله پیداست تمامی سخنان بهانه میباشند. بعد چند ماه معطلی بدون کیفیت و همان گونه به مانند چند ماه گذشته اینترنت تان می باشد .

( این موضوع برای بعضی از شرکت های ارائه دهنده اینترنت می باشد )

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.