امکانات تلفن ویپ

زمان مطالعه :3 دقیقه
ویپ

ویپ

در این قسمت از مقاله میخواهیم به امکانات تلفن  ویپ بپردازیم.

تلفن ویپ :

همانطور که در مقاله قبلی بازگو کردیم ، عبارت Voice Over Internet Protocol مخفف کلمه Voip است . که معنی آن صدا برروی پروتکل اینترنت است .
پس ویپ برای تبدیل کردن صدای آنالوگ یک تماس به داده ی دیجیتالی است .
این سیستم از مزایا و امکانات زیادی برخوردار است .
قابلیت های زیاد این سیستم امروزه استفاده آن را در بین عموم مردم بیشتر کرده است .

حال به امکانات تلفن ویپ میپردازیم .

ویپ
انتقال تماس : این قابلیت به شما امکان این را می دهد که تماس هایتان بدون جواب نماند . و پاسخ گوی همه تماس های دریافتی شرکت است . حتی زمانیکه در محل کار خود حضور ندارید میتوانید انتقال را انجام دهید و جوابگوی مشتریان خود باشید .

نگهداشتن تماس صوتی : در این قابلیت میتوان تماس ورودی پاسخ داده را در انتظار قرار دهید و تماس قطع نشود . یا تماس را به یک خط دیگر انتقال دهید .

کنفرانس صوتی : زمانیکه افراد در مکان های مختلف هستند میتوان جلسات خود را با آن ها از این روش برگزار کرد .تا از جلسات خود عقب نمانید . هدفون های متصل به گوشی این جلسات را راحت تر هم میکند .بدون خستگی گرفتن گوشی در دست و همچنین بدون اتلاف در وقت و حتی هزینه باعث انجام دادن کارهایتان میشود .

کنفرانس تصویری : در این کنفرانس میتوان تصویر افراد را داخل جلسات مشاهده کرد . و اگر توضیحی راجب تصاویر در کنفرانس ها باشد به راحتی انجام گیرد .

ضبط کردن تماس ها : تمام تماس های ورودی میتوان با این امکان ضبط کرد . که در صورت نیاز در هر زمینه ای آن ها را بررسی کرد .

پاسخ خودکار به مکالمات : بهترین ویژگی سیستم ویپ پاسخ خودکار به تماس ها است . یعنی زمانیکه تعداد تماس ها زیاد میشود میتوان به اکثر آن ها پاسخ داد ، و نقش منشی شرکت با این امکان حذف میکنید و احتیاجی به آن ندارید .

پخش موزیک در حال انتظار : زمانیکه تعداد تماس های دریافتی زیاد است و وصل کردن آن ها به بخش مورد نیاز زمان میبرد . میتوان از این ویژگی استفاده کرد و مخاطب در این حالت از موزیک انتظار استفاده کند .

 

DND :
زمانیکه نمیتوانید مکالمات گرفته شده را پاسخ دهید باید از این ویژگی استفاده کنید تا تماسی به شما وصل نشود .

فعال کردن ویژگی Barge _in :

این ویژگی و استفاده از آن زمانی کاربرد دارد که ، شما جواب پرسش مشتری را نمی دانید و میخواهید از متخصص آن در محل کار بپرسید . پس بدون شنیدن صدای شما توسط مشتری شما به بخش مرتبط متصل شده و جواب پرسش مشتری را گرفته و به آن انتقال دهید .

امنیت بالا :این سیستم از امنیت بالا در حفظ اطلاعات شرکت برخوردار است پس بدون نگرانی میتوان به سیستم ویپ اطمینان کرد .

بازگشایی درب : با این ویژگی میتوان فردی که حضوری به محل کار یا منزلتان مراجعه کرده را ببینید در صورت نیاز و تمایل درب را باز کنید .

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.