راه اندازی ویپ با سانترال

زمان مطالعه :3 دقیقه
سانترال

این بخش از مقاله در خصوص توضیح عنوان راه اندازی ویپ با سانترال میباشد .
برای اطلاع کامل از این عنوان با آس تل همراه باشید .

ویپ به تلفن پیشرفته و امروزی می گویند . که با انتقال صدا بربستر اینترنت خدمات ارائه میکند .

این تلفن ها به دلیل کاربرد زیاد و امکانات بسیار مفید که برای راحتی ، آسانی و حتی رونق کسب و کارها مفید است روی کار آمدند . که با وجود آن ها و رضایت داشتن افرادی که ویپ را انتخاب میکنند تلفن های آنالوگ کم رنگ تر شدند . و به شکلی جای خود را به این تلفن های پیشرفته داده اند .

تلفن ها سنتی امکانات کمتر دارند و باتوجه به اینکه راه اندازی و نصب اینگونه تلفن ها طولانی و زمانبر میباشد .

افراد بیشتر به سمت تلفن های ویپ می روند هرچند نباید غافل بود . که تلفن های سنتی در نسبت به هزینه کمتر از ویپ ها هستند . که این مورد در برابر امکانات ویپ قابل قیاس نمیباشد .

تلفن های ویپ در برقراری تماس ها به دلیل اینکه از اینترنت استفاده میکنند هزینه ای مصرف نمی شود .

موضوع بسیار مهم در ویپ ها امنیت بالای آن می باشد . که این عامل در نگهداری و نفوذ نکردن بیگانه به اطلاعات مهم شرکت بسیار مهم است . و شما می توانید بدون هیچ نگرانی از این تلفن پیشرفته و بروز بهره ببرید .

همچنین به دلیل عدم احتیاج به سیم کشی و کابل امکان جا به جایی راحت و نقل مکان را دارد .

روش های راه اندازی ارتباط در بین تلفن ویپ و سانترال :

1 . لینک

2 . سیپ ترانک

3 . پورت های آنالوگ

لینک : می توان از این روش ماژول PRI و قرار دادن . آن برروی سیستم تلفن سانترال با یک کارت تلفن دیجیتال در استریسک و یک کابل E1 این اتصال را انجام داد .

سیپ ترانک : روش بعدی احتیاج به ماژول گیت وی دارد . پس قبل از هرچیزی باید از بودن آن اطمینان کسب کنید . که در این صورت باید با سانترال پروتکل سیپ را با option که در دریافت لایسنس به ما کمک میکند . متصل نموده و از آن بهره مند شوید . و زمانیکه شما این قابلیت را ایجاد نمودید . به هیچ ماژولی دیگر در جهت ip pbx استریسک احتیاج ندارید .

پورت های آنالوگ : شما بهتر است از دو روش بالا در انجام این اتصال استفاده کنید . اما چنانچه این دو روش را انجام ندادید . باید از طریق این روش اتصال را برقرار کنید . این ارتباط با پیچیدگی زیادی همراه است که باعث می شود شما را به اشتباه بیندازد . از کانفینگ های زیادی باید در این روش استفاده کرد . که یک گیت وی در سمت استریسک برای برقراری ارتباط از روش Hunt group به سمت fxo برقرار نماید .

در روش آخر باید حتما باید یک کارشناس در این زمینه درمیان گذاشت . زیرا می توانید به درستی و بدون سردرگمی آن را انجام دهید .

هزینه ی زیادی در انتقال قابلیت ها به سیستم تلفنی سانترال باید پرداخت کنید . اما شما می توانید با خرید یک ویپ و بدون دردسر با امکانات فراوان در محل کار روبرو باشید . و یا ip pbx در کنار سانترال خود یکپارچه سازی کنید . تا با هزینه ی کم و امکانات فراوان داشته باشید .

مزیت های ویپ :

1 . ارسال و دریافت فکس

2 . کیفیت صدا و تصویر در کنفرانس های صوتی و تصویری

3 . صندوق صوتی

4 . منشی تلفنی گویا

5 . انعطاف پذیری بالا

6 . عدم احتیاج به سیم کشی

شما می توانید به راحتی از مرکز تلفن ابری استفاده کنید و کیفیت را تجربه کنید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.