سیپ ترانک و معایب آن

زمان مطالعه :5 دقیقه

هدف از این مقاله توضیح سیپ ترانک و معایب آن میباشد که آس تل این عنوان را به طور کامل شرح داده جهت اطلاع بیشتر از این مطلب با ما همراه باشید .

 سیپ ترانک

سیپ ترانک :

سیپ ترانک :SIP مخفف Session Initiation Protocol است . که به معنی برقراری مکالمه بر بستر شبکه میباشد .

ترانک : به معنی ارتباط زیادتر از یک تماس گفته می شود. این سیستم تلفنی در بین دو

مرکز تلفن رخ میدهد این سرویس( سیپ ترانک ) دارای مزیت و معایب است .تعریف کلی سیپ ترانک به سرویس تلفنی میگویند که امکان ارسال و دریافت مکالمات به طور همزمان در یک شبکه و با استفاده از آی پی ممکن میکند.‌

سرویس تلفن sip ترانک درکنار فواید و مزایای مهمی که دارد امروز بسیار قابل استفاده می باشد و همه کاربران را مجاب کرده تا به این سرویس تلفنی پر اهمیت توجه ویژه داشته باشند .

نکات مهم قبل از تهیه سرویس sipترانک :

قبل از تهیه سرویس سیپ ترانک باید به چند نکته مهم توجه نمایید که در ادامه این نکات برای شما شرح داده شده ؛
۱.امنیت : همان طور که می دانید کارایی سیپ ترانک بر بستر اینترنت میباشد. پس این نکته بسیار حائز اهمیت است که یک شبکه ی دارای اطمینان داشته باشد و شما باید به این نکته که ارائه دهنده بطور شبانه روزی سیستم را تحت نظر بگیرد توجه نمایید .
۲.پشتیبانی : در این مورد تمامی افراد میدانند که برقراری ارتباط از تلفن یک راه مهم برای تمامی مشترکین میباشد. و باید به این مورد که زمانی که مشکلی رخ داد در کوتاه ترین زمان ممکن آن مشکل حل نماید.
۳.هزینه : باید قبل از خرید قیمت سرویس را با توجه به کیفیت آن بسنجیم وسپس برای تهیه نمودن سرویس سیپ ترانک اقدام نمایید .
موارد بعدی که باید قبل از خرید سرویس sip ترانک توجه نمایید. داشتن تعداد تماس های ورودی و خروجی در محل کارتان می باشد و همچنین باید میزان پهنای باند خود را بررسی نمایید.
حال به چند مورد از معایب خط سیپ ترانک و راه حلی برای این موارد اشاره میکنیم .

معایب sip ترانک

کسب و کارهای که احتیاج به شماره تلفنی ۵ یا ۶ رقمی دارند و همچنین نیاز به مرکز تماس دارند باید از منشی مجازی بهره مند شوند منشی مجازی میتواند تمامی تماس ها را به صورت دور کار پاسخ گو باشد. و باتوجه به قوانین و سوالات مربوطه تعیین کنید که منشی مجازی به چه صورت مراحل کار را در پاسخگویی تماس ها پیش ببرد یعنی چه میزان اطلاعاتی را از تماس گیرنده بگیرد و در صورت لزوم چه تماس هایی را به چه افرادی منتقل کند.

هزینه سرویس سیپ ترانک با توجه به نیاز شما در کارهایتان متفاوت است پس برای ارائه برنامه ها هزینه بر است و باید بدانید که هیچ گاه نمیتوان یک هزینه ثابت برای سرویس سیپ ترانک در نظر گرفت زیرا یک عامل متغیر که با توجه به نیاز شما و مصرفتان در کسب و کار اعمال می شود .

معایب دیگر sip ترانک :

امکان قطعی روی این سرویس وجود دارد. برای حل این مسئله پیشنهاد می شود چند خط آنالوگ معمولی نیز کنار آن داشته باشید.

شاید برای شما سوال پیش بیاید که سرویس سیپ ترانک چگونه کار میکند؟

این سرویس در زمان انجام تماس (چه صوتی چه تصویری) به صورت بسته های داده با اینترنت تحویل می دهد. دراین سرویس تمامی زیر ساخت های مجازی با زیر ساخت فیزیکی با یکدیگر جایگزین می شود جعبه pBx و اینترنت و یک تلفن برای انجام مکالمات موارد لزوم در راه اندازی سیپ ترانک می باشد .سیپ

چرا ترجیح اکثریت افراد سیپ می باشد؟

به دلیل اینکه سیپ ها در کاهش هزینه به صرفه تر هستند و این مورد یک عامل مهم و اقتصادی برای شرکت ها و همچنین سیپ ها میتوانند امکان اجازه تلفن همراه و بهره بردن از برنامه های مهم و منعطف به یکدیگر متصل کنند و به کارکنان شرکت این امکان داده شود تا به صورت تمام وقت از راه یک خط تلفن در دسترس باشد . همین که سیپ ترانک باعث ثابت شدن تمامی ارتباطات شرکت ها میباشد یک عامل مهم به شمار می رود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.