انواع مراکز تلفن

زمان مطالعه :3 دقیقه
مرکز تلفن

 

مرکز تلفن

در این مقاله میخواهیم به انواع مراکز تلفن بپردازیم :

امروزه با ارتقا در زمینه تکنولوژی و فناوری در حوزه های مختلف روبرو هستیم .و این موضوع را در مرکز تلفن نیز شاهد هستیم .
که باعث ایجاد انواع مرکز تلفن شده است .
مرکز تلفن در مدیریت و خطوط به ما کمک میکند .

مراکز تلفن های آنالوگ :

مرکز تلفن پاناسونیک : یکی از بهترین انواع مرکز تلفن آنالوگ ها پاناسونیک است . اما به دلیل قدیمی شدن تلفن های انالوگ و به دلیل هزینه بالا در راه اندازی خطوط و کابل کشی برای نصب این نوع مرکز تلفن اکثر سازمان ها تمایلی ندارند . هرچند این تلفن ها مزایای نیز مانند امنیت در اطلاعات آن سازمان بسیار مفید بودند اما امکانات کم و هزینه زیاد در تماس ها باعث از دور خارج شدن این نوع مرکز تلفن ها شده است .

مرکز تلفن

مرکز تلفن های دیجیتال :

مرکز تلفن سیسکو : این مراکز تلفن پیشرفته به شما امکان استفاده از ویژگی های سیستم ویپ بر شبکه را می دهد . مرکز تلفن سیسکو با تجهیزات پیشرفته و به دو شکل کلاستر بیس و سینگل سرور خدمات ارائه می دهد .

سینگل سرور : امکانات سیستم ویپ را در سطح بالا ارائه میدهد و با ویژگی های زیاد و مهم در این نوع تلفن دیجیتالی کار میکند .

کلاستر بیس : هیچگاه در این نوع از تلفن شما دچار قطع ارتباط تلفنی نمی شوید ‌. زیرا اگر در این مرکز سروری قطع شود سرورهای دیگر جایگزین آن می شود .

مراکز تلفن مایکرو سافت : این نوع مرکز تلفن با قابلیت و سیستم ویپ تحت شبکه کار میکند . مایکرو سافت و کلاستر بیس یک نوع هستند پس وین نوع تلفن نیز قطعی ارتباط را ندارد .

سنتر فون استریک : با توجه به سلیقه مشتریان این مرکز تلفن انتخاب میشود . زیرا یک مدل شخصی ساز است و تمام ویژگی های که یک مرکز تلفن شبکه ای باید دارا باشد را دارد . همچنین از انعطاف پذیری بالا نیز برخوردار است .

فری سوییچ : یک مرکز تلفن دیجیتال است ، کارایی بالا انعطاف پذیری و استوار بودن این نوع مرکز تلفن باعث احساس رضایت در کاربران خود شده است . ارتباط گرفتن با تماس های خیلی بالا از ویژگی مهم این نوع مرکز تلفن میباشد .

مرکز تلفن های که امکانات بالا در زمینه های مختلف مانند ؛ تماس های همزمان و تماس به تعداد بالا ، انعطاف پذیری ، هزینه کم و قطعی نداشتن ارتباط را دارا هستند بسیار مفید میباشند . باید با پیشرفته شدن تکنولوژی مراکز تلفن سیستم های ویپ را انتخاب کرد تا با خدمات مطلوب و فراوان و سهولت در انجام کارها را برای ما بهره مند شویم .

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.