انواع تلفن های voip

زمان مطالعه :4 دقیقه

در این بخش از مقاله قصد داریم به توضیح عنوان انواع تلفن های voip به طور کامل بپردازیم برای اطلاع بیشتر از این عنوان با ما همراه باشید .

تعریف voip :

ویپ : (voip) مخفف عبارت Voice Over IP می باشد و به معنی تکنولوژی انتقال صدا بر روی بستر شبکه است که این تکنولوژی باعث امکان برقراری تماس های تلفنی بر بستر شبکه IP است .

امکانات این دستگاه تلفن به شرح زیر است

۱.توانایی ضبط کردن تمامی مکالمات

۲.توانایی دریافت پیام های صوتی

۳.فکس اینترنتی

۴.انجام گزارشات به طور کامل

۵. دارای صف انتظار

و…

درکنار امکاناتی که ذکر شد باید بدانید قابلیت های فراوانی نیز این سیستم پیشرفته دارد که در ادامه آن ها را نیز بازگو کرده ایم .

قابلیت های مهم ؛

۱. عدم احتیاج به سیم کشی

۲.برقراری کنفراس های صوتی تصویری

۳.ادغام کردن دستگاه تلفن با سیستم شخصی

۴.گستردگی ساده

۵.مدیریت کامل و راحت

۶.کیفیت عالی در صدا

۷. مقرون به صرفه بودن

با توجه به شیوه های برقراری ارتباطات بر اساس نیاز های مختلف تلفن های voip طراحی شده اند و این تلفن ها باتوجه به کارایی در هر مکان و مجموعه ای طبقه بندی می شوند .
تلفن های بی سیم ، تلفن های باسیم ، تلفن های کنفرانسی ، تلفن های USB و… از انواع تلفن های ویپ هستند که در متن پایین به طور کامل توضیح داده ایم .

تلفن های voip

انواع تلفن های voip :

تلفن های کارمندی یا تلفن های ساده ویپ : این نوع از تلفن های ویپ بیشتر برای کارمندانی که تماس های زیادی ندارند طراحی شده است .

تلفن های بی سیم ویپ : با توجه به قابلیت های مهمی که این نوع تلفن های voip در کسب و کار ها دارد برای افرادی که بیشتر در محل کار خود جا بجا میشوند مناسب است و همچنین از تلفن های بی سیم برای منازل نیز استفاده می شود کیفیت صدا در این تلفن بسیار بالا است .

تلفن های کنفرانسی : این مدل از تلفن ها با توجه به طراحی آن ها برای اتاق های کنفرانس رومیزی میباشند و دارای اسپیکر و میکروفون های قوی و با کیفیت هستند و انتقال صدا را به طور مطلوب انجام می دهند .

تلفن های تصویری ویپ : این نوع از تلفن های voip اکثرا برای برقراری ارتباط به صورت تصویری استفاده می شوند و برای جلساتی که کنفرانس های تصویری از راه دور باید برقرار شود بسیار مناسب میباشد و صفحه ی نمایش این تلفن ها با کیفیت شفاف و واضح است .

تلفن های نرم‌افزاری : این نوع تلفن ها با نرم افزاری که دارند به صورت كاربردی می‌توانند بر روی كامپیوتر، لپ‌تاپ، تبلت و یا موبایل شما نصب شده و امکان برقراری تماس های تلفنی را به شما بدهد.

تلفن های دكت : این نوع تلفن ها دارای یک پایه مجزا می باشند ارتباط در این تلفن ها با سایر تلفن های دیگر از طریق همان پایه می باشد . مزیت مهمی که این تلفن ها دارند نسبت هم پوشانی و برد مفید است .

تلفن های USB : همان طور که از نام این تلفن مشخص است با استفاده از USB میتواند در اتصال به سیستم شما ارتباطات را برقرار سازد .

تلفن های مدیریتی :
این نوع تلفن ها نیز برای مدیران بیشتر کاربرد دارد و دارای امکانات و کیفیت عالی می باشد به دلیل این که این تلفن ها برای مدیران طراحی شده قابلیت های متعدد دارد و علاوه بر آن ظاهر این تلفن ها نیز بسیار مناسب و زیبا میباشد

امنیت و کیفیت که در هر سازمانی مهمترین عامل انتخاب تلفن می باشد در تمامی این تلفن ها موجود است و پرکاربردترین نوع تلفن ها همان تلفن های کارمندی رومیزی میباشند.

 

اگر به دنبال پیشرفته تر کردن محیط کار و داشتن امکانات در شآن کسب و کارتان می باشید می توانید به سایت آس تل مراجعه نموده و بعد از مشاوره ی کامل محصول مورد نیاز خود را انتخاب و خریداری کنید . شرکت آس تل در تلاش است تا همیشه بهترین نوع محصولات را بر اساس نیاز مشتریان به آن ها ارائه دهد .

جهت خرید خط تلفن اینترنتی نیز میتوانید به سایت آس تل مراجعه کنید .

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.