تماس های خودکار (robocalls) چیست؟

زمان مطالعه :3 دقیقه

تماس‌ های خودکار (robocalls) چیست؟ عنوان این بخش از مقاله است و سعی در این بوده به طور کامل و واضح این عنوان برای شما کاربران آس تل شرح داده شود .

تماس خودکار robocalls : تماسی که از قبل ضبط شده است و به صورت خودکار به تعداد زیادی از کاربران ارسال می شود می گویند .

این مورد زمانی اتفاق می افتد که تلفن شما زنگ می خورد و پس از پاسخگویی شما به شماره ی گرفته شده به جای صحبت با شخصی یک صدای ضبط شده که پیغام خاصی را می خواهد برساند به گوش شما میرساند . این قبیل از تماس ها به دلیل مصرف کم در هزینه یک راه عالی در تبلیغات برای کسب و کارتان می باشد . این تماس ها می توانند از قبیل رساندن پیام های اطلاعاتی ( لغو قرار پزشکی و….) یا تماس وصول بدهی ، پیام های خیریه در این موارد که موسسه های خیریه به افراد خیر ارسال می نمایند .

تماس خودکار robocalls را بهتر است پاسخ ندهید زیرا در بعضی از موارد این تماس ها توسط افراد کلاهبردار اتفاق می افتد . و می توانند با گرفتن نام و مشخصات و یا پرسیدن سوالی که پاسخ آن بله باشد شما را به دردسر بیندازد . پس بهتر است از رباط های که به شما دستور می دهند خودداری نمایید . در بعضی از موارد اتفاق می افتد که ممکن است فرد از شما می خواهد یک عدد مشخصی را وارد نمایید . در این حالت او فقط می خواهد شما را قربانی نمایید . پس باید هرگونه تماس ناشناسی را جواب ندهید . و اگر جواب دادید بلافاصله آن را بدون سخن قطع کنید . باید خیلی در تماس ها احتیاط نمایید تا خود را از این مشکلات دور نگهدارید .

هیچ وقت نباید با شماره های ناشناس در عدم پاسخگویی مجدد تماس برقرار نمایید . پس باید این موارد را نیز در نظر داشته باشید تا از دردسر دور باشید .

تماس‌ خودکار (robocalls) :

تماسی است که یک پیام صوتی خودکار یا از پیش ضبط‌شده را ارائه می‌دهد که گاهی اوقات آن‌ها قانونی هستند و با رضایت مشتری انجام می‌شوند.
تماس اسپم تماس هرزنامه یک تماس ناخواسته است که در آن اغلب قصد فریب دادن یا کلاهبرداری گیرنده است.

انواع تماس های کلاهبردارانه به شرح زیر می باشد :

1 . کلاهبرداری در سفر : در این مورد به شما اعلام می شود که می توانید رایگان یا کم هزینه سفر نمایید . و از این طریق با شما صحبت نمایند تا به خواسته خود به اطلاعات مربوط برسند .

2 . کلاهبرداری های وام : در این مورد کلاهبردار به شما اعلام می کند که وامی قرار است به شما پرداخت شود . که این مورد نیز پوچ می باشد .

3 . کلاهبرداری های موسسات خیریه به صورت جعلی : این کلاهبرداری ها به دلیل کمک نمودن به مناطق محروم یا مواردی از این قبیل ممکن است رخ دهد که جعلی است و صحت ندارد .

4 . تماس های گوگل : اکثر این تماس ها با کسب و کارهای کوچک تماس برقرار می نماید آن ها به دلیل اینکه بگویند ممکن است شرکت بسته شود باعث سو استفاده از کارکنان کسب و کارها باشد .

5 . کلاهبرداری آزمایشی رایگان : در این مورد کلاهبردار با دادن پیشنهاد یک محصول و یا ارائه ی خدمات می خواهد به شماره کارت اعتباری شما دست یابد . و از این طریق سو استفاده نمایند .

تمامی موارد و نکات مهم در این مقاله گفته شد . جهت پاسخگویی سوالات شما و یا داشتن آگاهی بیشتر در هر زمینه ای و خرید محصول جدید یا خط تلفن اینترنتی می توانید با کارکنان آس تل ارتباط برقرار نمایید .

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.