شماره ی 02191012707 متعلق به کجاست

زمان مطالعه :4 دقیقه

هدف از این مقاله توضیح عنوان شماره ی 02191012707 متعلق به کجاست؟ میباشد برای اطلاع بیشتر آس تل را همراهی کنید . شماره ی ناشناس ؛

 

مراقب تماس های مشکوک باشید :

مدتی است که موضوع تماس های ناشناس و تماس های مشکوک با شماره های عجیب زیاد شده و این موضوع نگرانی در افراد را بیشتر کرده است . اما با آگاهی کامل دیگر هیچ جای نگرانی نمی ماند

این تماس ها با هدف کلاهبرداری و رسیدن به خواسته های خود و پول های هنگفت گرفته میشود و کلاهبرداران از این روش میخواهند یک شبه و بدون هیچ زحمتی پولدار شوند پس برای در امان ماندن و مواجه نشدن با این اتفاقات باید موارد زیر را رعایت کنید .

شماره ی ناشناس و توصیه های مهم :

۱. تا حد الامکان شماره تلفن هایتان شخصی بماند

۲. باید آگاهی خود را در این خصوص بیشتر کنید .

۳.در صورت داشتن چنین تماس ها باید خونسرد باشید تا عمل آنی انجام ندهید

۴. تماس های ناشناس و یا شماره های عجیب را پاسخ ندهید

۵. درصورت پاسخ دهی به این تماس ها بدون هیچ صحبتی تلفن را قطع کنید

نکته: آگاه باشید که با هم کلام‌ شدن فرد پشت خط و پاسخ دادن به سوالات آنها به دردسر افتاده اید پس بهتر است هرچه زودتر تماس را خاتمه دهید .

اگر چه رد یابی شماره های ناشناس گاها سخت و یا غیر ممکن نیز بوده اند اما در بعضی از تماس ها نیز میتوان با برنامه truecaller فرد مزاحم را رد یابی کرد . و همینطور اگر خطوط شما به صورت سیم کارت میباشد از طریق اپراتور سیم کارت میتوانید افراد مزاحم را ردیابی نمایید .

نکته : برنامه های موجود در پیگیری افراد مزاحم گاهآ مشکلات را بیشتر میکنند پس باید در رسیدگی به این موضوع با اطمینان کامل از برنامه و همچنین مشورت با افراد حوزه ی اینکار که معتبر و مورد اعتماد هستند اقدام نمایید .

در ادامه به نکات مهم دیگر نیز اشاره نموده ایم برای اطلاع آن ها ما را همراهی کنید .

شماره ی ناشناس

نکات مهم :

۱.از تماس گرفتن با شماره‌های خارجی ناشناس که تک‌زنگ زده اند بپرهیزید و گمان نکنید که آن ها دوستان شما در خارج کشور هستند

نکته : آشنایان شما ممکن است برای سفر به کشور عراق رفته و از آنجا جویای حال شما شوند شماره ناشناس با کد کشور عراق (۹۶۴+) را به یاد داشته باشید تا اگر این چنین بود تماس را پاسخ دهید

۲. توجه کنید که تماس با پیش‌شماره ۹۰۹ و ۷۰۷۰ در داخل کشور چه با تلفن همراه باشد چه تلفن ثابت به جز اینکه هزینه تماس را دارد هزینه دیگری هم دارد که رقم آن ها در هر یک دقیقه زیاد است پس بهتر است از این هزینه ها قبل از تماس آگاه باشید .

۳. برای جلوگیری از پرداخت هزینه های بالا در ماه بهتر است تمام افراد خانواده را از این امور مطلع کنید و زمانی که به تماس کلاهبرداری پاسخ داده و فرد کلاهبردار با آن تماس به خواسته خود رسیده است می‌توانید با شماره ۱۹۵ نیز موضوع را ذکر نموده و آن را پیگیری کنید.

نکته : در زمان پاسخ به تماس کلاهبرداران هرچه مدت زمان تماس بیشتر باشد به نفع کلاهبردار بوده و میتواند این موضوع برای آن ها سود بیشتری داشته باشد پس کلاهبرداران در تلاش هستند بعد از برقراری تماس و پاسخ به آن ها مدت زمان را به هر طریقی که ممکن است طولانی کنند .

اکثر تماس های این چنینی(کلاهبردارانه) به صورت ضبط شده و از طریق یک اپراتور غیر انسانی پخش میشود .

در این مقاله با تلاش و بررسی از جهت های مختلف سعی در این موضوع بود که آگاهی کاربران را بالا برده تا کمکی شود که از دردسر های زیاد در امان باشند.

 

کاربران گرامی جهت خرید خط تلفن اینترنتی میتوانید به صفحات و سایت آس تل مراجعه نمایید .

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.