صفر تا صد خرید مودم

زمان مطالعه :4 دقیقه
مودم

مودم

این مقاله در خصوص عنوان صفر تا صد خرید مودم میباشد که به آن پرداخته ایم .

امروزه به دلیل احتیاج زیاد به اینترنت و همچنین پیش رفتن کارها از طریق اینترنت که یک راه ارتباطی ضروری شده است پیش می رود . به همین دلیل در اکثر منازل یا مشاغل استفاده از مودم برای ارتباط گرفتن با اینترنت بسیار شده است .

برای بیشتر آشنا شدن با مودم ها با آس تل همراه باشید .

قبل از خرید مودم باید به مشخصات و نکاتی توجه کنید .

نکات مهم در خرید مودم ها :

موارد مهم در خرید مودم اول از پی بردن به کیفیت و سرعت مودم باید شناخت داشته باشیم .
سپس باید بودجه خود را برای خرید مودم در نظر بگیرید .
بی سیم بودن و یا مودم های که سیم دار هستند نیز بر اساس نیازتان باید مشخص کنید .
مودم های بی سیم اتصال راحت تری دارند .

1. مودم های ADSL وایرلس

2 . مودم های ADSL اترنت

در مدل های نوع اول ( ADSL وایرلس ) که یک مودم بی سیم هستند قابلیت فراوان دارند . و این مودم ها به 3 نوع دیگر دسته بندی می شوند .
نام های سری A سری B ، سری G و سری N بهترین این مودم ها از نوع سری N است . زیرا پیشرفته تر سرعت و کیفیت بالا برخوردار است و تنها مشکل قیمت بیشتر آن نسبت به دو نوع بالا است .

مودم های نوع دو ( ADSL اترنت ) این نوع مودم با سیم می باشد . و برای اتصالات خود به کابل نیاز دارد . تمامی مودم های با سیم و همین مودم قیمت کمتری دارد .
ویژگی مهم این نوع مودم ها که برای کسب و کارها نیز بسیار حیاتی است امنیت آن است .
که از نوع بی سیم ها امنیت بیشتری برخوردار است .

مواردی نظیر امنیت مودم ، قیمت مودم ، محدوده ای که مودم پوشش می دهد ، همچنین مکان مودم ، آنتن مودم و مدل مودم در خرید مودم مطرح است .

مشخصات یک مودم :

امنیت : این نوع ویژگی در شبکه های مودم با سیم بیشتر است . و از اینکه مودم امکان حک شدن داشته باشند جلوگیری میکند . این موضوع برای مشاغل و همچنین مودم ها در منازل بسیار حائز اهمیت است .

مودم WPA در نوع مودم ADSL مورد اطمینان و از امنیت بالا برخوردار است .

آنتن : مودم ها با توجه به آنتن های خارجی و داخلی باعث پوشش دهی بیشتر یا کمتر روبرو هستند . که مودم های آنتن خارجی داشته باشند با پوشش دهی بالا قابلیت بسیار برخوردارند . این نوع مودم ها در مودم های بی سیم دیده می شود .

قیمت و مدل مودم : این ویژگی براساس بی سیم بودن و یا باسیم بودن بستگی دارد . و همچنین به قابلیت های آن مدل مودم بالا باشد قیمت آن نیز بالا می رود .
زیرا سرعت و آنتن بسیاری دارد . مودم های بی سیم قیمت بالاتری دارند . این عامل به دلیل داشتن قابلیت ها و جا به جایی حمل آسان می باشد .

پوشش دهی مودم : با توجه به مدل مودمی که انتخاب میکنید . پوشش دهی آن را نیز براساس نیاز و با توجه به آنتن های موجود در مودم مختلف است . یعنی هرچقدر تعداد آنتن ها زیادتر باشد . مودم محدوده پوشش دهی را بیشتر و گسترده تر و همچنین سرعت را بالاتر می برد .

مکان مودم : شما باید با توجه به مکانی که احتیاج به مودم دارد . نظیر این که یک محیط کار باشد یا منزل باشد . محیط کار شما بزرگ باشد ، مانند یک مرکز خرید یا فروشگاه . و یا کوچک باشد بسته به نیاز می توانید مودم با سیم یا بی سیم را تهیه کنید .

قابلیت اشتراک گذاری ، سوییچ ، سرعت ، هزینه و بروز بودن در یک مودم قبل از خرید باید مطرح باشد . تا خریدار با شناخت کامل انتخاب خود را انجام دهد .
این عوامل مهمترین گزینه ها برای انتخاب یک مودم تلقی می شود .

مودم های ADSL و VDSL : این مودم ها هر دو از یک نوع روتر برخوردار هستند . پس نوع ارتباط شبکه ای آن ها یکی می باشد .
اما در سرعت ADSL سرعت بالاتری را داراست . از نظر امکانات نیز تقریبا یکسان و همچنین هزینه یکسانی دارند .

 

برای خرید یک مودم تحقیق خود را برروی مودم مورد نظر که انتخاب کرده اید . کامل کرده حتی در این زمینه از یک کارشناس کمک گرفته تا انجایی که به نتیجه برسید . این مودم بسته به نیاز شما می باشد یا خیر سپس خریدی نماید .

 

هدف از این مقاله توضیح صفر تا صد یک مودم و شناخت نوع مودم ها در هنگام خرید است . که آس تل برای انتخاب درست کاربران خود این قسمت را کامل بیان کرده است .

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.