آیا سرویس ویپ امکان ارسال فکس را دارد

زمان مطالعه :3 دقیقه

 

فکس

در این بخش از مقاله به این مطلب که آیا ویپ امکان ارسال فکس را دارد یا خیر می پردازیم .

پاسخ این است بله ، سرویس ویپ ارسال و دریافت فکس را برای همه ی افراد و بدون نیاز داشتن به دستگاه فکس را فراهم میکند. با در نظر گرفتن این موضوع ، شرکت‌ها و سازمان‌ها نیاز دارند در زمینه

ایجاد ارتباطات یکپارچه

پیشرفت در زمینه تکنولوژی

امکان ارسال و دریافت فکس

از حالت سنتی و قدیمی به دیجیتال تغییر کند .

تا بدون نیاز به مصرف کاغذهای مربوط به دریافت فکس ، امکان ذخیره‌ کردن در فضایی از حافظه مانند :هارد دیسک و حافظه‌های جانبی را فراهم شود.این روش باعث می‌شود که منابع زیادی از سازمان هدر نرود و از آن جلوگیری شود. و همچنین باعث آلودگی کمتر محیط زیست و کاهش استفاده از منابع طبیعی شود .

فکس

 

استفاده از فناوری ارسال فکس با ویپ چرا سودمند است و برای ما چه امکاناتی را فراهم میکند؟

 

در تمامی کشورهای پیشرفته استفاده از فکس‌ سرور و یا ویپ کاملا رایج و عمومی شده است. زیرا سرویس ویپ امکان ارسال فکس را فراهم کرده و قادر است به راحتی و بدون استفاده از دستگاه فکس ،فکس های شما را ارسال کند .

متاسفانه در داخل کشور ما به دلیل نداشتن اطلاع آگاهی عموم مردم و عدم اطلاع رسانی همچنان از سیستم‌های قدیمی و سنتی برای دریافت و ارسال فکس به صورت کاغذی استفاده می‌شود .

این روش باعث اعمال و تقبل هزینه‌های زیاد بابت مصرف کاغذهای فکس و هزینه استهلاک دستگاه‌های قدیمی سنتی فکس و سرعت بسیار پایین در این روش دریافت‌ها و ارسال‌ها می‌باشد .

میتوان با صرف هزینه خیلی کمتر حتی شرکت‌های کوچک نیز استفاده از فناوری ویپ امکان ارسال و دریافت همزمان چندین فکس با سرعت بسیار بالا را فراهم سازند .هزینه‌های شرکتشان را در خصوص فکس ها کاهش دهند .

برای استفاده از ویپ کاربر میتواند فکس‌های دریافتی خود را به صورت سند الکترونیکی ذخیره کرده یا در ایمیل های خود مشاهده نماید

هر فایل الکترونیکی همانند: تصاویر ،متن یا pdf به عنوان فکس ارسالی به تعداد متعدد برای سازمان‌ها در زمان بسیار کوتاه ارسال نماید .این کار باعث صرفه‌جویی در وقت می‌شود (وقت شما بسیار ارزشمند است) .

اما در صورت استفاده از فکس‌های سنتی شما باید برای ارسال هر فکس زمان طولانی گذاشته و شماره‌گیری مجزایی را انجام بدهید . با فناوری ویپ با انتخاب هر شماره به طور جدا و یا گروهی می‌توانید تنها با فشار دادن یک کلیک ارسال گروهی به چند شماره و یا جداگانه را داشته باشید .

با استفاده کردن از فناوری ویپ ، سیستم فکس مانند فکس‌سرور (Fax Server) عمل می‌کند .

فکس‌سرور دارای صف ارسال و ارسال مجدد، ایمیل فکس‌های ورودی و گزارش‌گیری می‌باشد .پس وجود حتی یک خط ارسال فکس هم برای یک مجموعه کافی میباشد و نیازی نیست کاربر منتظر بماند تا خط آزاد شود.زیرا فکس سرور درخواست را از کاربر گرفته و به محض آزاد شدن خط آن را ارسال می‌کند .و همچنین هیچ تفاوتی در گیرنده فکس ندارد که از تکنولوژی ویپ یا از فکس‌های سنتی کاغذی استفاده میکند ، در هر دو حالت ارتباط به آسانی برقرار می‌شود .

نحوه ی ذخیره‌ کردن فکس‌ها به صورت انتخابی در قالب‌های PDF و یا تصویر می‌باشد . و در صورت نیاز امکان کپی کردن و یا پرینت از آن را داراست.

همچنین این فناوری از کدک‌های T30 و T38  برای دریافت و یا ارسال فکس ها استفاده می‌ کند .

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.