شماره های کلاهبرداری

زمان مطالعه :3 دقیقه
کلاهبرداری

شماره های کلاهبرداری موضوع این بخش مقاله ما میباشد . برای اطلاع بیشتر آس تل را همراهی کنید .

موارد کلاهبرداری:

زمانیکه فردی کلاهبردار است از تمام تاکتیک ها و مکالماتی که با شما دارد . سعی در این موضوع دارد که به نحوی حتی از آن تماسی که برقرار نموده بهره لازم را ببرد .

این گونه که باشما طوری سخن بگوید که شما در جواب با بله یا خیر پاسخ دهید . که این عامل باعث می شود فرد کلاهبردار از آن صدا که ضبط نیز نموده است بعدا علیه شما استفاده نماید .
که این استفاده در مواردی مانند هزینه ها میباشد و به طوری قضیه را نشان می دهد .

پس زمانیکه شماره ی ناشناسی با شما تماس گرفت .
سعی در این داشت که تا از شما با سوال های پرتعداد کلمه ی بله یا خیر و یا هرکلمه ی خاص دیگری بگیرد هوشیار باشید و تماس را در همان لحظه خاتمه دهید .

در موارد دیگری تماسی حاصل می شود که فرد مورد نظر در تلاش است .
با گفتن جملاتی از قبیل بدهکار کردنتان در تلاش باشد هویت شمارا شناسایی نموده و یا به شماره ی کارت های اعتباری شما برسد .

پس در این مواقع نیز تلفن را قطع نمود و حتی سخن دیگری نیز به زبان نیاورد .

موارد بعدی کلاهبردار در تلاش است به نحوی شما را برنده ی جایزه یا مبلغی اعلام نماید . تا از این طریق در فریب شما موفق شود و همچنین به شماره ی کارت بانکی شما برسد .

در تمامی این مکالمات باید بدون وقفه ای تماس را خاتمه داد .

هوشیار باشید :

قسمت دیگری که وجود دارد این است از طریق کامپیوتر شما بخواهد تمام افکار خود را پیاده کند . به این صورت که کلاهبردار در تلاش باشد . شما را به محله کامپیوتر کشانده و از شما بخواهد چند عمل در کامپیوتر را انجام دهید . تا علاوه بر شناسایی هویت شما به حک کردن و یا کشیدن پول از حساب بانکی بپردازد .

 

افراد کلاهبردار می توانند با در اختیار داشتن اطلاعات شخصی شما را تهدید نموده و از شما به طوری اخاذی کنند .

پس در موارد بالا هیچگاه اعتماد نکنید . شماره کارت های خود و یا عملی مانند تنظیمات رایانه و گفتن کلمه خاص بپرهیزید .

که این عوامل به شدت دردسرسازاند و در این موارد باید پلیس را در جریان گذاشته . و خودتان جواب هیچ شماره ی مشکوکی را ندهید و اگر جواب دادید بعد از شک کردن تلفن را قطع کنید .

نتیجه گیری :

در موارد دیگری نیز اعم از اعلام نمودن اینکه یکی از اعضای خانواده ، فامیل ، آشنا در خطر است و از شما بخواهد به کمک آن بشتابید .

در مورد بعدی تماس بی پاسخ با یک شماره ی ناآشنا داشته باشید . و شما را به فکر فرو ببرد که شاید آشنا باشد و تماس را شما برقرار نمایید . و به دنبال آن بفکر سود جویی باشد در این موارد نیز باید مسائل را با پلیس فتا در میان گذاشت .

پس به سادگی اعتماد نکنید و بهانه دست کلاهبردار ندهید ‌. و تماس های مشکوک را ناکام بگذارید تا از دردسر مشکلات روحی روانی ، اقتصادی و…. در امان بمانید .

 

کلاهبرداری از تمام طریق سایت های غیر مجاز واتساپ ، تلگرام ، شیپور ، دیوار ، اینستاگرام و یا سایر شبکه های اجتماعی دیگر و همچنین مکالمه های تلفنی ممکن است .

 

یک کلاهبردار تمام جزئیات کار کلاهبرداری را در نظر گرفته و در تلاش است . با فریب دادن شما حتی با پرداخت وام و یا موارد این چنینی از شما کلاهبرداری کند . که این کلاهبرداری از هر طریقی ممکن است صورت بگیرد ‌ .

پس سعی کنیم مراقب شماره ها و یا افراد و سخنان مشکوک باشیم . تا از این موارد در امان بمانیم .

 

در بعضی از موارد نیز اتفاق افتاده که افراد کلاهبردار سعی داشتند از طریق برنامه دیوار به دنبال سودجویی باشند . و با دادن آگهی جعلی در کمین قربانیان باشند ‌.

 

حتی با پیامک نیز که دارای متنی با وعده وعید است شما را گول بزنند تا به هدف خود برسند پس کلاهبرداری شگرد های مختلف و فراوانی دارد . که باید خودمان با هوشیاری مراقب این قضایا باشیم .

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.