نکاتی برای ایمن سازی روتر میکروتیک

زمان مطالعه :3 دقیقه
روتر میکروتیک

روتر میکروتیک

این مقاله در خصوص نکاتی برای ایمن سازی روتر میکروتیک میباشد .

نکات اصلی برای ایمن سازی روتر میکروتیک وجود دارد که در ادامه به آن ها میپردازیم . برای امنیت سازمان و اطلاعات مهم لازم است تا روتر های میکروتیک را ایمنی کنیم تا دچار مشکل نشویم . یوزر ها و پسورد های مناسب باعث ایمنی بیشتر روتر می شوند .

ایمن سازی روترها در برابر آسیب پذیر ها با رعایت کردن عوامل زیر انجام می شود .

1 . باید سیستم روتر را سازمان دهی کرد .

2 . باید در سیستم سرور مدیریت را محدود کرد تا نتوان به آن دسترسی پیدا کرد .

3 . در این حالت ( عدم فعال سازی ) باید IP Service گزینه www را غیر فعال کنید .

4 . همچنین برای دسترسی شخصی فقط باید IP خاصی را به شبکه خاص بدهید .

این نکات به شما این امکان را می دهد که به سادگی کسی به اطلاعات شما نفوذ نکند .
حال جزئی تر به ایمن سازی روتر میکروتیک میپردازیم .

مراحل ایمن سازی روتر میکروتیک :

1 . IP و آدرس MAC از فاصله دور روتر :
در این حالت از فاصله زیاد با داشتن آدرس میتوانید با ورود به سیستم استفاده کنید . در پیکر بندی ازIP باید استفاده کرد .

2 . قابلیت های روتر امن : در این حالت باید مراقب باشیم ، در ویرایش ها روتر و عملکردش مختل نشود . و برای این مورد باید حالت ایمن را فعال کنیم تا در زمانیکه ویندوز بسته می شود . تنظیماتی دیگر اضافه نشود با این کار از خرابی احتمالی ویندوز نیز جلوگیری میکنیم .

3 . Hide passwords مخفی کردن رمز عبور :
در این حالت باید گذر واژه مورد نظر را پنهان کنیم . همچنین با گزینه ی غیر فعال Hide password میتوان رمز Hotspot را ببینید .

4 . تغییر نام کاربری و رمز عبور نیز در ایمن سازی بسیار مهم است . و باید آن ها را تغییر دهید تا کسی نتواند به روتر شما نفوذ کند . در صورتی که مجبورا شخصی باید به روتر شما متصل شود اینکار را از راه خط مشی انجام دهید .

5 . امنیت زیاد برای روتر : در این حالت یک هکر از هر طریقی از راه های پورت قصد ورود به روتر شما را داشته باشد . که شما در این حالت با غیر فعال کردن سرویس ها مشکل را حل میکنید .

6 . تنظیم فایروال : این مورد به حفاظت از روتر شما میپردازد . با این روش که فقط IP های خاص میتوانند ورود کنند . اما در موارد دیگر که سرویس های متنوعی دارید . باید به این قانون اضافه کنید که با روش IP و بعد Firewall رفته سپس Filter را بزنید .

7 . ایمنی میکروتیک : در این حالت Firewall باید غیر فعال شود تا 3لایه یعنی دیگر نمیتوان با 2لایه به روتر ورود کرد .

8 . در این حالت امنیت روتر را بیشتر میکنیم . که این روش با ورود به NTP صورت میگیرد . که باید پیکر بندی را انجام داده و سپس اطمینان حاصل کنید که کسی به روتر شما دسترسی پیدا نمیکند . در این حالت باید به تایمر توجه کنید ‌تا اشتباهی رخ نداده باشد . در صورت وجود هر اشتباهی باید سریعا به اصلاح آن بپردازید . در این حالت که NTP تایمر با NTP پیکر بندی شود و ایمنی را بیشتر کند .

 

نکته : با توجه به تنظیم کردن تایم سرور و تنظیم شدن زمان روتر از حمله جلوگیری کرده . و میتوانید لاگ ها را در زمان ثبت دقیق بخوانید .

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.