پشتیبانی شبکه چیست ؟

زمان مطالعه :3 دقیقه

پشتیبانی شبکه چیست ؟ عنوان این بخش از مقاله است و سعی در این بوده به طور کامل و واضح این عنوان برای شما کاربران آس تل شرح داده شود .

کارشناس پیشتیبانی از شبکه :

به چه فردی کارشناس پشتیبانی از شبکه گویند ؟

برای نگهداری از تمامی تجهیزات باید به خوبی عمل کنند . با این حساب می توان یک راه کم هزینه در نگهداری از سیستم ها داشته باشیم .

در ادامه به چند نوع از وظایف کارشناس پشتیبانی شبکه اشاره میکنیم .

شرح وظایف کارشناس شبکه :

1 . پشتیبانی شبکه و سخت افزارها

2 . نظارت کردن شبکه های کامپیوتری به صورت دائم

3 . بروز رسانی امنیتی شبکه سازمان ها

4 . آموزش کارکنان در سیستم های جدید

5 . رفع نیاز های مجموعه در خصوص خدمات ویپ

6 . جا به جایی راحت و انتقال در تجهیزات

7 . تست سرعت شبکه

8 . تست و اطمینان از سالم بودن سخت افزارها

9 . بررسی کردن به صورت دوره ای در سرویس ها

10 . تهیه و ارائه ی گزارش از وضعیت موجود شبکه

 

قرارداد پشتیبانی از شبکه چگونه می باشد ؟؟

در قسمت بالا برای وظایف و توضیح پشتیبانی شبکه گفته شد . اما نکته های مهمی نیز در این زمینه نیاز است گفته شود . از این جمله موارد تعداد کاربران می باشد که اگر تعداد کاربران شما زیاد باشد باید یک کارمند با سابقه ی درخشان استخدام نمایید . اگر تعداد کاربران کم باشد بهتر است با شرکت های ارائه دهنده شرکت های شبکه همکاری نمایید .

نکته دیگر این است که باید هر نوع درخواست و شرایطی که دارید در قرارداد خود وضع نمایید . ( به نوعی شفاف سازی باید انجام گیرد ) این موارد نظیر وضع شدن زمان و پرداختی ها می باشد . و یک شرایطی قرارداد داشته باشد تا در صورت اختلاف نظر ، بیان و نداشتن رضایت طرفین از یک دیگر قرارداد را بتوان لغو نمود .

همچنین انجام خواسته های که از طرف خود انتظار دارید را نیز به طور واضح قید نمایید . دقت کردن در نوع نوشتن قرارداد بسیار مهم است پس باید به تمامی نکات از جمله نام بردن طرف که قرار است هر نوع کاری را انجام دهد واضح گفته شود . همچنین می توانید مواردی را که فرار و زود به فراموشی سپرده می شود نیز در قرارداد وضع نمایید ‌.

تعریف پشتیبانی شبکه : به تلاش و کارهایی که یک کارشناس جهت رفع مشکلات و ایرادات شبکه انجام می دهد را گویند .

نتیجه گیری :

دقت زیاد و بررسی تمامی موارد ذکر شده به بررسی از هر نقطه و قسمت بسیار مهم است . در انتخاب نمودن این شغل باید به ارزش ها ، علایق ، مهارت ها و شرایط دیگر نظیر شرایط شخصی و اجتماعی باید پرداخت .

برای این شغل باید چه نوع تحصیلاتی را انجام داد ؟ کارشناس پشتیبانی باید دارای مدرک دانشگاهی در خصوص رشته های سیستمی باشد . این رشته ها نظیر حسابداری ، مدیریت مالی و بازرگانی می باشد .

یک کارشناس پشتیبانی باید در انجام تصمیمات خود توان کافی را داشته باشد . همچنین به تمامی جزئیات توجه نمایید . مهارت های مناسبی را در این زمینه از خود نشان دهد . در حل کردن مسائل از توان کافی برخوردار باشد .

 

جهت داشتن اطلاعات بیشتر در هر نوع از زمینه می توانید با کارمندان آس تل ارتباط برقرار نموده و در حل شدن مشکلات و پاسخگو بودن سوالات از ما کمک بخواهید .

کاربران گرامی همچنین می توانید جهت خرید خط تلفن اینترنتی با کارمندان آس تل در تماس باشید .

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.