عمده ترین مشکلات دستگاه های تلفن ویپ

زمان مطالعه :3 دقیقه

عمده ترین مشکلات دستگاه های تلفن ویپ ؟ عنوان مقاله ی این بخش از آس تل می باشد . برای اطلاع بیشتر از این عنوان با آس تل همراه باشید .

سیستم ویپ سیستمی است که امروزه اکثرا با آن آشنایی دارند . و آگاه هستند که یک تکنولوژی جدید در انتقال صدا بر بستر اینترنت می باشد . این سیستم علاوه بر کیفیت و مدرن بودن امکانات فراوانی را نیز دارد . استفاده از این سیستم در عین حال بسیار راحت می باشد .

در کنار تمامی قابلیت ها و امکانات مفید این سیستم مشکلاتی نیز وجود دارد . که در این مقاله به ذکر کردن این موارد ( مشکلات ) و همچنین حل آن ها میپردازیم :

 عمده ترین مشکلات تلفن ویپ :

 

1 . احتمال قطع شدن صدا در این سیستم : این مشکل زمانی اتفاق می افتد که دو فرد در حال گفتگو با یک دیگر می باشند که صدا قطع می شود . و قسمتی از مکالمه را فرد نمی شنود این مورد یکی از مشکلاتی می باشد که به صورت متعدد ممکن در هر مکالمه ای به وجود بیاید . حال برای حل کردن این مشکل باید بدانیم که می توان پهنای باند را زیاد نمود تا هیچ مکالمه ای قطع نشود . پس باید بدانید این مشکل رایج فقط با بیشتر شدن پهنای باند قابل حل شدن است .

2 . در موارد دیگر مشکلات می توان به اکو شدن صدا اشاره نمود که در حل نمودن این مشکل نیز باید قبل از هر چیزی به بررسی آپدیت کردن تلفن خود بپردازیم . و بعد از اطمینان حاصل نمودن از این قسمت می توان یکبار دستگاه را قطع وصل نمود . و همچنین هدست را نیز بررسی نمود . در غیر این موارد باید با خدمات ارائه دهنده تماس حاصل نمایید .

 

3 . کیفیت کم : در بعضی از مواقع نیز به دلیل کم بودن پهنای باند کیفیت در صدا بسیار پایین می آید . در این مورد نیز باید پهنای باند خود را بررسی نمایید و آن را افزایش دهید .

4 . در مشکل بعدی که ممکن است رخ بدهد تماس ها را نشنوید به وجود آمدن این مشکل اکثرا به دلیل مسدود شدن فایروال RTP می باشد که باید این مورد را بررسی و مشکل آن را حل نمود .

 

5 . ممکن است گاها دستگاه روش نشود در این مورد نیز باید اتصال ها بررسی شود تا به حل نمودن این مورد نیز پرداخت .

6 . در مورد آخر از کار افتادن بعضی از دستگاه های تلفن شرکت می باشد این مورد نیز زمانی رخ می دهد که ممکن است یک دستگاه در شرکت دچار اختلال شود باید مک آدرس را چک نموده و از ثبت شدن آن اطمینان حاصل نمایید . اگر در این مورد با چک نمودن این قسمت مشکل برطرف نشد می توانید دستگاه را آپدیت نموده تا به برطرف شدن این اختلال کمک نمود .

تلفن ویپ بسیار به پهنای باند مرتبط می باشد پس اگر قصد خرید تلفن ویپ را دارید می توانید . با بررسی نمودن شرایط خود و نیاز های موجود در کسب و کارتان پهنای باند خود را نیز باید مورد چک شدن قرار دهید .

موارد ذکر شده را در خط تلفن ویپ که به عنوان مشکل نام بردیم به صورت رایج در هر تلفنی ممکن است وجود داشته باشد . اما نباید این موارد را پر اهمیت جلوه داد ‌. زیرا در مقابل ویژگی های که این سیستم تلفن دارد بسیار ابتدایی می باشد .

تلفن ویپ یک تلفن پیشرفته با ویژگی های بی نظیر می باشد که باعث می شود به کسب و کارها بسیار کمک کند . به چند مورد از مزایا و امکانات ویپ میپردازیم :

مزایای دستگاه تلفن ویپ :

1 . دریافت و ارسال فکس اینترنتی

2 . برقراری کنفرانس صوتی و تصویری

3 . ضبط تمامی مکالمات

4 . توانایی تهیه ی گزارشات به طور حرفه ای

5 . انعطاف پذیری بالا

6 . جا به جایی راحت و آسان

7 . امنیت بالا

8 . مقرون به صرفه بودن

و…..

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.