مزایا و معایب تلفن همراه

زمان مطالعه :4 دقیقه
تلفن همراه

هدف این بخش از مقاله آس تل، بررسی مزایا و معایب استفاده از تلفن همراه برای دانش آموزان می باشد. خوب است بدانید که مزایا و معایب تلفن همراه به انگلیسی معادل Advantages and disadvantages of mobile phones است. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص با آس تل همراه باشید.

گوشی همراه یک راه ارتباطی است که در مواقع بحران می توان به صورت دورکاری از این فناوری در انجام کارها استفاده نمود.

حال به دلیل اینکه امروزه بشر با بحران کرونا روبرو است، استفاده از تلفن پرکاربرد تر شده است. مثال بارز آن نیز برای اموزش و پرورش می باشد که یک راهکاری شده تا دانش آموزان برای ادامه ی تحصیل از این فناوری استفاده کنند. این روش مزایای زیادی را در پی داشته است. بزرگترین مزیت ان، گستردگی منابع درس خواندن میباشد؛ زیرا اینترنت می تواند به دانش آموزان دسترسی به هر نوع منبع علمی دست یافته و مطالب را بیاموزد.

مزایا استفاده از تلفن همراه برای کودکان :

از طریق اینترنت می توان به وسیع ترین و گسترده ترین کتابخانه های جهان نیز دسترسی پیدا کرد و این موضوع یک مزیت مهم برای دانش آموزان می باشد.

از طرفی والدین هم بایستی در استفاده از موبایل توسط فرزندانشان مدیریت درستی داشته باشند و در خصوص استفاده صحیح از آن آموزش دهند.

دانش آموزان می توانند با برنامه ریزی بهتر و مدیریت صحیح از امکانات اینترنت و موبایل به خوبی برای رشد و پیشرفت شان استفاده نمایند.

مزیت دیگر استفاده از موبایل، آلارم زنگ تلفن می باشد. یعنی دانش اموزان و کودکان می توانند برای بیدار شدن اول صبح و یا یادآوری فعالیت ها و برنامه های خود از آن استفاده نمایند.

از مزایای دیگری آن میتوان به نجات دانش آموزان در مواقع خاص خطر ناک اشاره کرد که از طریق ارتباط برقرار کردن با تماس تلفنی و یا ارسال موقعیت مکانی از طریق موبایل امنیت انها حفظ خواهد شد.

تمامی دانش آموزان و حتی کودکان در زمان تحصیل با استرس زیادی روبرو می شوند و یا در اوقات فراغت میخواهند به تفریح بپردازند. در این مواقع نیز می توانند از سرگرمی های گوشی همراهشان در زمان استراحت خود استفاده نمایند تا فکر آن ها راحت و آسوده تر باشد.

در کنار عوامل ذکر شده، تلفن همراه معایبی هم برای دانش آموزان دارد که در علوم ششم و هفتم به ان اشاره شده است.

تلفن همراه

معایب تلفن همراه :

1 . استفاده بیش از حد دانش آموزان از تلفن همراه باعث گذراندن وقت و نداشتن برنامه و ساعاتی برای درس خواندن می شود . پس باید به این نکته توجه نمایید که زمان استفاده از موبایل کوتاه و مدیریت شده باشد .

2 . استفاده بیش از حد از تلفن همراه، باعث خستگی زیاد دانش آموزان و بیدار ماندن آن ها در طول شبانه روزی باعث می شود. در نتیجه هوشیاری دانش آموزان کم شده و مشکلات در زمان و دقت انها همچنین در خواب آن ها تاثیر منفی به همراه خواهد داشت.

3 . والدین باید دانش آموزان را طوری تربیت و هوشیار کنند تا در استفاده از موبایل برای دیگران اعم از هم سن و سال های خود و دانش آموزان دیگر مزاحمتی ایجاد نکنند .

4 . زمانیکه شما استفاده از زمان موبایل را برای فرزند دلبندتان مدیریت کنید باعث می شود تا ساعات حضور در کنار خانواده بیشتر بوده و کودکان با کارهای فیزیکی نیز سرگرم شوند و فقط وابسته به موبایل نباشند .

این موارد نیز رایج ترین معایب استفاده از تلفن همراه بود که در این مقاله به طور کلی به تمامی این مراحل پرداختیم. به طور کلی در استفاده از گوشی همراه هوشیاری والدین الزامی می باشد .

کاربران گرامی می توانند برای خرید خط تلفن اینترنتی با آس تل تماس حاصل نمایید .

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.