چگونه خط تلفن ثابت را انتقال دهیم

زمان مطالعه :4 دقیقه
خدمات voip

یکی از سوالات متداول کاربران چگونگی انتقال و جابجایی خط تلفن است. در این مقاله نحوه انتقال خط تلفن ثابت را بررسی کرده ایم. برای کسب اطلاعات بیشتر با آس تل همراه باشید.

تلفن اینترنتی :

همانطور که میدانید تلفن اینترنتی و ابری، امروزه یک راه ارتباطی مهم برای بیزینس ها میباشد و نقش زیادی در کسب و کارها دارد و این عمل باعث شده تا تمام مدیران شرکت ها و سازمان های مختلف به فکر تهیه امکانات فراوان در بخش های تماس ، پیغام ، تماس تصویری و … باشند .

خط تلفن ثابت :

ابتدا سراغ تعریف کلی از خط تلفن ثابت میرویم. به دستگاه تلفنی که از راه خط تلفن و با استفاده از ابزار (سیم مسی) ارتباط برقرار میکند میگویند، خط تلفن ثابت میگویند.

تلفن ثابت : به دستگاهی که در جهت ارتباط بین مردم و امکان این عمل را از راه های دور را فراهم کرده است میگویند .

تلفن در ایران راه های مختلفی را طی نموده است که این عوامل در گذشته از موارد تلفن زدن و ارتباط برقرار نمودن با خارج کشور و داخل کشور میباشد. همچنین امروزه که پیشرفت تکنولوژی در هر زمینه ای دیده میشود، برای خدمات تلفنی نیز موثر بوده و باعث شده تا تلفن های ثابت خدمات دهی متنوع ترب نیز داشته باشند .
اما خدمات دهی این تلفن ها نسبت به تلفن های پیشرفته امروزه (ویپ) بسیار محدود تر است .

خط تلفن ثابت

انتقال خط تلفن ثابت به مکان دیگر

موضوعات بالا جهت شفاف سازی عنوان و اطلاع بیشتر بود . حال به موضوع اصلی در متن زیر می پردازیم .

مراکز مخابرات اعلام نموده اند که دیگر قادر به انتقال خط نیستند .
با شنیدن این موضوع سوال پیش می آید که آیا دیگر این انتقال صورت نمیگیرد ؟
مخابرات به دلیل عدم تناسب تعرفه موجود تغییر مکان با قیمت دیگر این انتقال را نمیپذیرد .

این موضوع برای کسب و کارهایی که محل کار آن ها مدام در حال تغییر هست نگران کننده بوده و به ضرر آن ها میباشد؛ زیرا باید با هر جا بجایی، خط جدید راه اندازی نمایند که با این کار مشتریان آن ها از دست می رود؛ چرا که شماره تلفن انها دائمی نبوده و مدام شماره خط تلفن ثابت شان را تغییر میدهند.

هزینه انتقال خط تلفن ثابت:

هزینه انتقال خط تلفن مخابراتی در حال حاضر بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار تومان میباشد. قیمت دقیق را می توانید از مخابرات منطقه خودتان جویا شوید.

نحوه انتقال خط تلفن ثابت :

چنانچه دفتر جدیدتان، در منطقه قبلی باشد، انتقال و جابجایی خط تلفن مخابراتی ساده تر میباشد و با مراجعه به مخابرات منطقه، امکان انتقال وجود دارد. اما اگر محل جدید در منطقه دیگری از شهر باشد این عمل دشوار بوده و ساده ترین راه انتقال، دایورت کردن خط میباشد.

بهترین راه حل برای این موضوع، ویپ است. برای انتقال خط تلفن ثابت بایستی سراغ ویپ بروید. زیرا ویپ، توانایی انتقال خط تلفن از طریق شبکه را به مقاصد مختلف را دارند و نکته مهم این مسئله کیفیت بالا در این انتقال میباشد.
همچنین میتوانید با یک ارتباط دو طرفه و با کیفیت که بی نیاز از هزینه های مخابراتی میباشد، به کار های خود سرعت بخشید.

سوالات مهم سرویس ویپ :

در خصوص مهاجرت از تلفن ثابت مخابراتی به سرویس ویپ و تلفن اینترنتی سوالات رایجی وجود دارد که همیشه افراد مطرح میکنند. اگر شما نیز به دنبال پاسخ این گونه سوالات مهم هستید ادامه مطلب را از دست ندهید.

  • با جابجایی خطوط مشتری آگاه میشود ؟ پاسخ منفی است. زیرا باید بدانید که سرویس ویپ بدون اشکار نمودن محل مورد نظر شما ارتباط را برقرار میسازد. خط تلفن اینترنتی به مکان خاصی وابسته نبوده و شما مشتریان خود را از دست نمیدهید. چرا که با تغییر لوکیشن شماره شما تغییر نمیکند.
  • آیا امکان داشتن چند خط روی سرویس ویپ وجود دارد؟ سرویس ویپ این عمل را نیز به خوبی انجام میدهد و امکان داشتن هر تعداد خط وجود دارد.
  • هزینه انتقال خط تلفن اینترنتی به چه شکل میباشد؟ هزینه ای در این انتقال متقبل نمیشوید به جز هزینه ی اینترنت.

همانطور که از این پاسخ و پرسش ها مشخص است، سرویس ویپ از همه لحاظ به خصوص در انتقال و کیفیت تماس نسبت به خطوط ثابت برتری دارد و در زمان شما هم صرفه جویی می کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.