تفاوت مراکز خطوط تلفن ثابت و مرکز تلفن ویپ چیست

زمان مطالعه :4 دقیقه
تفاوت خطوط مخابرات با مرکز تماس ویپ

 خطوط مخابرات

در این بخش از مقاله به تفاوت بین مراکز خطوط تلفن ثابت و مرکز تلفن ویپ و مناسب ترین آن ها برای تجارت را باز گو میکنیم.

مقایسه مراکز خطوط مخابرات و مرکز تلفن ویپ :

بررسی این موضوع که با روی کار آمدن تلفن های ویپ ، خط های مخابرات  از کار افتاده میشوند به دلیل کارایی بالا و امکاناتی که تلفن های ویپ به ما می دهند. امروزه ترجیح اکثر شرکت ها استفاده از مرکز تلفن اینترنتی است .
برای مثال در یک نظرسنجی که سال ۲۰۰۴ انجام دادند نشان داده شد که 90% مردم آمریکا از خطوط مخابرات استفاده میکردند . حال در سال ۲۰۲۰ در نظر سنجی اتفاق افتاده فقط 40%مردم از خطوط مخابرات استفاده میکنند .مشابه این نظر سنجی در کشور انگلیس نشان داد فقط 35%مردم تلفن ثابت دارند .

با اینکه تلفن های ثابت خیلی خوب در کارها ظاهر شده و کمک شایانی میکردند اما ترجیح اکثر شرکت ها استفاده از تلفن ویپ است . به دلیل کارایی بالا و کم کردن هزینه شرکت ها ،
تلفن های ثابت میتوانند تا زمانی که خطوط آن ها سالم باشد و از بین نرود به کار خود ادامه دهند. اما برای برقراری تماس هرچقد فاصله ی افراد در مکالمات زیادتر باشد مبلغ تماستان نیز زیاد تر میشود .

اما در تلفن های ویپ تماس از طریق اینترنت ویپ انجام میگیرد ، که این امر با سرعت بالای اینترنت مشکلی برای اینکه تماس گیرنده فاصله دوری داشته باشد ندارد .

مرکز تلفن ویپ به پهنای باند و اتصال اینترنت وابسته است که باید بررسی کنید . اینترنت محل کار شما قادر است تماس های ویپ را انجام دهد .
پیشنهاد ما به شما در روستا ها استفاده از تلفن ثابت به جای تلفن ویپ است زیرا اینترنت در آنجا پایدار نیست .
مرکز تماس ویپ به دلیل هزینه های کم مورد استقبال شرکت ها قرار گرفته است . تماس های بین المللی با کیفیت صدای مناسب ، اتصال سریع به گیرنده و هزینه کم انجام میگیرد .
تلفن های ثابت برای جا به جایی ما را با مشکل روبرو میکند . اما با مرکز تلفن ویپ از هر مکانی که هستید و هر دستگاهی که انتخاب کرده اید یا برای جا به جایی و نقل مکان به دفتر دیگر رفته اید به راحتی میشود تماس حاصل کنید . پس مرکز تماس ویپ مناسب نیاز با تمام شرکت ها است .

تلفن های ثابت با هزینه های بالا فقط قادر به کار های ساده هستند. اما مرکز تماس ویپ با کارایی بالا و هزینه های کم و برای تجارت بسیار مناسب تر است .
مرکز تماس ویپ از امنیت بالایی برخوردار است . با رمز گذاری در سیستم های ویپ و محافظت در برابر بد افزار ها میتوان آن را کامل ایمن کرد و نگرانی برای هک شدن نداشته باشید .

میزان کارایی سیستم ویپ با تلفن ثابت هرگز قابل قیاس نیست .

خطوط مخابرات

از ویژگی های دیگر ویپ میتوان :

 

ضبط تماس
شماره های بین المللی از ۱۶۰ کشور برای خرید داخل سیستم
حذف کردن کابل کشی تلفن
امکان استفاده تماس تصویری
امکان اتصال از راه های دور به سیستم ویپ
سهولت در جا به جایی
سیستم برگشت تماس
گذاشتن کنفرانس تلفنی
امنیت بالا
ارسال فکس بر روی شبکه
اتصال دفتر های مختلف و یکی شدن با ویپ
افزایش تعداد خطوط تلفن به راحتی
هزینه راه اندازی بسیار پایین
مانیتور کردن تماس ها
پیگیری مکالمه ها
ارتباط سیستمی تلفن با CRMو……. اشاره کرد .

نتیجه گیری :

با امکانات پیشرفته در سیستم های ویپ نظیر آسان تر شدن کارها ،دسترسی سریع ،هزینه های کم این مراکز تلفن برای تجارت بسیار مناسب تر از تلفن های ثابت سنتی با کارایی کم هستند .

پیشنهاد ما به شما نیز برای استفاده از خط تلفن در محل کار و تجارت سیستم ویپ است .

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.