آموزش راه اندازی ویپ با ایزابل

زمان مطالعه :3 دقیقه
ایزابل

این بخش از مقاله در خصوص آموزش راه اندازی ویپ با ایزابل می باشد .

ایزابل محبوب ترین و پرطرفدار ترین نرم افزار رایگان متن باز می باشد .
استریسک به عنوان هسته ی تلفنی ایزابل است .

این سیستم تلفنی به دلیل امکانات پیشرفته و بسیار از پرکاربردترین سیستم ها در ویپ میباشد . با ایزابل می توانید نیاز سیستم تلفنی خود را برطرف کرده . سیستم تلفنی خود را توسعه و یا ارتقا دهید .

ایزابل امکاناتی قبیل فکس ، کنفرانس تصویری ، ضبط کردن تمامی مکالمات ، ارتباط با CRM

حال به آموزش راه اندازی ویپ با ایزابل به مراحل نصب آن ها میپردازیم :

مراحل راه اندازی ویپ با ایزابل :

در مرحله اول راه اندازی ایزابل ماشین مجازی را فعال کرده . مسیر ISO انتخاب کرده سپس I را نوشته و دکمه ی Inter را کلیک کرده .

نکته : در مرحله ی اول برای ورود به مراحل دیگر نصب باید طی کنیم . در این مرحله ISO را برای boot شدن انتخاب میکنیم .

در مرحله ی دوم : باید زبان خود را انتخاب نموده و دکمه ی continue کلیک کرده و وارد مرحله ی بعد می شویم .

در مرحله ی سوم ایزابل : صفحه ی تنظیمات را میبینید که در زمان نیاز به تنظیمات زمان و تنظیمات دیگر باید به این مرحله آمده تا تنظیمات مورد نظر را ویرایش کرد .

در مرحله ی چهارم : باید زمان را با گزینه های تهران و آسیا انتخاب و Done را برای تایید کلیک میکنیم .

در مرحله ی پنجم ایزابل : گزینه ی بالای صفحه Installation Destination را کلیک کرده تا به قسمت دیسک و تنظیمات دیگر وارد شویم .

که در این مرحله باید بعد از ورود گزینه ی هارد را کلیک کرده و در قسمت partitioning گزینه ی I will configure partitioning را بزنید و دوباره Done را برای تایید میزنیم .

در مرحله ی دیگر : باید گزینه ی پارتیشن را انتخاب کرده با زدن + پارتیشن ها را که / هستند 3 تا 5 گیگ در نظر گرفته . و پارتیشن های را که boot/ هستند کمتر از 1 گیگ در نظر گرفته . و swap را با 2 تا 8 گیگ و var/ با دیگر فضای باقیمانده در هارد میگیریم .

نکته : در این فضا سازی پارتیشن ها باید تمامی آن ها را ext4 انتخاب کنید . بجز swap که خود همان می شود انجام دهید . و دوباره گزینه ی Done را کلیک کنید .

در مرحله ی بعد آموزش : Begin Installation را انتخاب کرده . و با توجه به این انتخاب در مرحله ی بعد سمت راست گزینه ی روت پسورد می باشد . وارد شده که قسمت تنطیمات پسورد اصلی کاربر می باشد . باید پسورد را وارد نموده و سپس به مرحله ی بعد می رویم .

در این مرحله چند دقیقه زمان شما گرفته می شود . زیرا مراحل نصب صورت گرفته و سیستم برای پسورد دیتابیس را وارد کرده و در گزینه ی پایین مجدد آن را بزنید .

در مرحله ی بعد پسوردی که برای وارد شدن از روش وب می باشد . را میزنیم سپس دکمه ی inter را کلیک کرده مانند مرحله ی بالا دوباره پسورد را تکرار میکنید .

نکته : پسورد وارد شده در زمان ورود به محیط گرافیکی با نام ادمین استفاده می شود .

در مرحله ی بعد بعد از اتمام مراحل بالا و نصب سراغ لینوکس رفته و پسورد root و پسورد لاگین کرده . و سپس با وارد کردن دستور nmtui به تنظیمات شبکه می روید .

در مرحله ی بعد Activate a connection را میزنید به منظور فعال شدن کارت شبکه و شناسایی شدن .

در مرحله ی دیگر کارت شبکه را انتخاب کرده و Activate را کلیک کرده . سپس Quite نموده این مرحله برای فعال شدن کارت شبکه میباشد .

در مرحله ی آخر آموزش راه اندازی ایزابل  nmtui کلیک کرده و ویرایش connection را بزنید با زدن این گزینه به تنظیمات IP می روید . که برای تنظیم کردن کارت های شبکه شناسایی شده است . بعد از انجام تنظیمات سرویس network restart را در جهت انجام تنظیمات کلیک کنید .

نکته : در این قسمت اگر شبکه فعال نبود در قسمت تنظیمات شبکه کارت خود را حالت bridge گذاشته . تا از سرور ویپ استفاده کنید .

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.