سانترال چیست و انواع آن

زمان مطالعه :5 دقیقه

سانترال چیست و انواع آن ؟ مقاله ی این بخش آس تل است برای بررسی کامل این موضوع و آگاهی از آن مقاله ی پر محتوا و صحیحی را انتخاب نموده اید .تا پایان متن با ما همراه باشید

تعریف سانترال :

سانترال چیست؟ باید بدانید دستگاه سانترال که برای ساخت یک شبکه خصوصی در سازمان ها و یا شرکت ها استفاده می شود و میتوان با آن تعدادی از خطوط های شهری را به اشتراک گذاشت و همچنین یک پل جهت استفاده تمام داخلی ها از امکانات را فراهم کنیم با تنظیمات این سیستم قادر به رسیدن امکانات آن می شویم .

اگر بخواهیم مثالی شفاف تر و واضح تر بیان کنیم باید بگویم که دستگاه سانترال به مانند یک مرکز مخابرات کوچک است که با تهیه ی آن و در اختیار گذاشتن آن در مجموعه می توان از قابلیت ها و ویژگی های آن بهره برد .

در ادامه به چند مورد از ویژگی های این سیستم اشاره نموده ایم

ویژگی های مهم :

مدیریت خطوط

اشتراک گذاشتن خطوط شهری تلفن گویا

درسترسی آسان و بدون هزینه داخلی ها با یکدیگر

اشتراک لوازم مخابراتی بین داخلی ها

مقرون به صرفه بودن

و …

انواع سانترال

حال به انواع سانترال می پردازیم :

انواع سانترال ها؛

سانترال را می توان به طور کلی به دو دسته تقسیم کرد

سانترال های کم ظرفیت
سانترال های پرظرفیت

توضیح مورد اول یا همان سانترال های کم ظرفیت این است که از این سیستم بیشتر در محیط ها و کسب و کارهای کوچک که دارای خطوط تلفن کمتری می باشند استفاده می کنند.
تعداد خطوط پشتیبانی سانترال های کم ظرفیت در خطوط شهری حداکثر 8 و در خطوط داخلی 24 می باشد . ویژگی دیگری که برخی از مدل های این دستگاه دارند این است که به صورت خودکار دارای سه نوع تلفن گویا همراه با راهنمای صوتی هستند

سانترال های پرظرفیت همانطور که از اسم آن مشخص است دارای ظرفیت بیشتر و قابلیت های فراوان تری هستند زیرا می توانند خطوط بیشتری را مدیریت کنند .

 پر کاربردترین نوع سانترال کدام است؟

پرکاربرد ترین نوع سانترال پاناسونیک می باشد که دارای سه نوع تلفن سانترال از جمله سانترال TDA، سانترال TDE و سانترال های NS است .

تلفن های سانترال :

تلفن سانترال آنالوگ: نوع ساختا تلفن سانترال آنالوگ از دو عدد سیم به تلفن مرکزی می باشد که این امر باعث قابلیتی نظیر نمایش شماره تلفن را دارد . پاناسونیک در ارائه این دستگاه تلفن با مدل های متفاوت پیشتاز است . کارایی این دستگاه در شرکت ها و استارت آپ هایی که کوچک ترند قابل استفاده میباشد .

تلفن سانترال هایبرید :

یک تلفن رومیزی سانترال است و همینطور قابلیت های فراوانی دارد .
نوع ارتباط این تلفن ها با سانترال به گونه ای می باشد که میتوان گف که از راه زوج بوق و دیتا ارتباط می شود همچنین امکان برقراری مکالمه های دو طرفه نیز در تلفن سانترال هایبرید وجود دارد.

تلفن سانترال دیجیتال:

در این نوع تلفن با یک زوج ارتباطی ، ارتباط شکل می گیرد با تلفن سانترال دیجیتال توانایی امکان به صورت همزمان در ارسال و دریافت دیتا را دارید. از نظر قیمت این تلفن در مقایسه با تلفن های آنالوگ بیشتر است و شرکت های بزرگ و پیشرفته از این دستگاه تلفن به دلیل کیفیت و قابلیت های مهم آن استفاده می کنند .

تلفن سانترال تحت شبکه IP:

اما پیشرفته ترین مدل تلفن های سانترال این تلفن است زیرا توانایی اتصال به شبکه محلی و بهره مندی از شبکه تلفنی سازمانی را دارد و همینطور نکته مهم و جالبی که باید بدانید این است که با داشتن این دستگاه دیگر نیازی به حضور حتمی کارکنان در محیط کار نمی باشد و میتوانند به صورت دور کاری کارهای خود را انجام دهند
و کاربرد این تلفن در مجموعه هایی که به طور ۲۴ ساعته و شبانه روزی می باشند بسیار است .

پس همانطور که خواندید اهمیت سانترال با توجه به مزایا و امکاناتی که دارد در کسب و کارها بسیار می باشد .

اگر به دنبال پیشرفته تر کردن محیط کار و داشتن امکانات در شآن کسب و کارتان می باشید می توانید به سایت آس تل مراجعه نموده و بعد از مشاوره ی کامل محصول مورد نیاز خود را انتخاب و خریداری کنید . شرکت آس تل در تلاش است تا همیشه بهترین نوع محصولات را بر اساس نیاز مشتریان به آن ها ارائه دهد .

جهت خرید خط تلفن اینترنتی نیز میتوانید به سایت آس تل مراجعه کنید .

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.