مزایا و معایب تلفن ثابت

زمان مطالعه :3 دقیقه

مزایا و معایب تلفن ثابت عنوان این بخش از مقاله است و سعی در این بوده به طور کامل و واضح این عنوان شرح داده شود .

برای اطلاعات بیشتر آس تل را همراهی کنید .

تلفن های ثابت :

تلفن یک راه ارتباطی مهم در زندگی روزمره افراد به شمار می رود . و بسیاری از کارها از طریق این راه ارتباطی انجام می شود .

امروزه تمامی افراد دارای تلفن هستند اما این تلفن ها به صورت گوشی های موبایل می باشد پس ما احتیاجی دیگر به تلفن ثابت داریم یا خیر .
جواب بله است .

این تلفن ( ثابت) برای تمامی مشاغل مورد نیاز است . زیرا باید یک خط عمومی و ثابت در احتیار تماس گیرندگان قرار گیرد . تا در صورت لزوم از طریق آن در هر زمینه ای برای کارهایشان ارتباط برقرار کنند .

علاوه بر آن بسیاری از افراد متوجه این قضیه شده اند که تلفن ثابت و کارایی آن بسیار مهم تر از گوشی موبایل و راحت تر هستند زیرا در حل مشکلات بکار میروند .

 مزایا و معایب :

این تلفن ها ( تلفن ثابت ) دارای امنیت حس اطمینان و کارایی در مواقع اضطراری همچنین کاهش هزینه در مقایسه با تلفن های همراه بسیار به صرفه تر اند .

امروزه تلفن های همراه به دلیل پیشرفته تر شدن و قیمت بالایی موجود هستند . و برقراری ارتباط از طریق گوشی های موبایل هزینه ی زیادی را دربردارد . پس یک مزیت مهم تلفن های ثابت مقرون به صرفه بودن آن است .

مزیت دیگر این تلفن  امنیت بالای آن است . زیرا داده های آن از راه یک رسانه منتقل می شود . اما در تلفن های همراه این گونه نیست .
زمان های فوری و اضطراری افراد بیشتر از طریق تلفن های همراه تماس برقرار میکنند . و مشکل خود را از این طریق رفع میکنند . پس این عامل به دلیل اینکه بیشتر به سود تلفن همراه است تا ثابت یکی از معایب آن به شمار می رود .

شکل و اندازه : گوشی های ثابت در ابعاد بزرگتر میباشند و به راحتی در هرجایی نمی توان قرار داد . پس مورد دوم از معایب آن ( تلفن ثابت ) شکل و اندازه ی بزرگ آن ها نسبت به تلفن همراه می باشد .

جا به جایی : به دلیل سیم کشی و کابل کشی اندازه تلفن های ثابت به راحتی قابل حمل و نقل نیستند . هرچند تا حدودی تلفن ویپ این مشکل را حل نموده است .

اطمینان زیاد : گوشی های ثابت دارای اطمینان بیشتری نسبت به تلفن های همراه می باشند . زیرا زمانیکه کابلی قطع شود می توانید به راحتی از طریق خطوط زمینی به حل آن بپردازید . اما تلفن های همراه در زمان قطعی شما را با مشکل بزرگی روبرو میکند . پس این یک مزیت دیگر تلفن ثابت میباشد .

هزینه نصب و راه اندازی

دسترسی راحت از طریق این تلفن ها صورت میگیرد . و همچنین با ارتقای این تلفن ها می توانید . ویژگی های پیشرفته در زمان برقراری تماس تلفنی نظیر برقراری کنفرانس به صورت صوتی و تصویری استفاده از فکس اینترنتی و امکاناتی این چنین در محل کار و کسب و کارهای که نیاز به کنفرانس و یا دریافت گزارشات دارند بسیار کاربرد دارد .

تلفن ثابت اینترنتی امروزه در مقایسه با تلفن های آنالوگ زمان گذشته که امکانات ابتدایی و کمی داشت قابل قیاس نیستند و از انعطاف پذیری و مقایس پذیری بالایی برخوردار است .

همچنین نصب و نگهداری از این تلفن ها امروزه نسبت به تلفن های قدیمی به سهولت و راحتی همراه است . و دیگر افراد را با مشکلات نظیر نگهداری ، یا راه اندازی سخت و طولانی روبرو نمیکند .

افرادی که برای کسب وکار خود احتیاج به تهیه ی تلفن ثابت دارند . می توانند با برقراری ارتباط به کارمندان آس تل یک خرید مطمئن و آسان و بی دردسر داشته باشند .
زیرا این تلفن علاوه بر عوامل بالا در کسب و کارها دارای تلفن گویا ( منشی تلفنی ) مدیریت به شکل آنلاین ، نظرات و پیشنهادات ، داشتن داخلی های متعدد باعث می شود . کارها را به راحتی و در کوتاه ترین زمان ممکن انجام دهید . و تمامی کارها امروزه به صورت تلفنی شده است . پس مشتری از این طریق می تواند بیشتر ارتباط برقرار نماید و شما با ارتقای در این بخش نیز می توانید مشتری زیادی جلب نموده . و خوشحالی و رضایت مشتری را نیز جلب کنید .

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.