برون سپاری مرکز تماس مزایا و معایب آن

زمان مطالعه :3 دقیقه
برون سپاری

برون سپاری

این مقاله در خصوص برون سپاری مرکز تماس مزایا و معایب آن است که در ادامه به آن می پردازیم .

برون سپاری مرکز تماس ویپ ، هنگامی که شرکت شما با یک شرکت دیگر قراردادی منعقد میکند . آن شرکت انجام کارهای مجموعه مرکز تماس شما را انجام می دهد . در این حالت شرکتی که وظیفه مرکز تماس را به عهده گرفته (شرکت پشتیبان ) باید با مناسب ترین روش تمام فرایند های موردنظر را برای ارتباط تماس انجام دهد‌ .

دلیل های که یک شرکت متقاعد میشود که برون سپاری انجام دهد .

برون سپاری

مزایای برون سپاری مرکز تماس  :

کاهش هزینه :

زمانی که برون سپاری صورت میگیرد هزینه ها کاهش میابند به این صورت که هزینه استخدامی ها از بین میرود مانند استخدام آموزش،بیمه درمانی،مالیات ،بازنشستگی و….

تمرکز بر فعالیت های اصلی :

هنگامی که در یک پشت صحنه بزرگ که در حال رشد است . تمرکز برآن حاکم میشود از فعالیت های اصلی دور میشود . اما با برون سپاری میتوان بر فعالیت های اصلی سازمان تمرکز داشت. بدون اینکه گسترش پشت صحنه را غافل شوید.

انعطاف پذیری نیروی کار :

این امکان برای شما فراهم میشود که زمانیکه کارهای فراوان در یک مقطع داشته باشید . نیرو جذب کنید و بعد از اتمام آن حذف کنید.

ارائه خدمات 24ساعته :

شرکت پشتیبانی در مرکز تماس میتواند در شبانه روز خدمات مطلوب به مشتریان ارائه دهد . همچنین در روز های تعطیل نیز امکان ارائه خدمات را فراهم کند.

دوام و مدیریت خطر :

در مقطعی که گردش مالی بسیار است عملیات ناموفق افزایش پیدا میکند . برون سپاری در حل دوام و کیفیت عملیات نقش مهمی دارد و میتواند از پس آن براید.

روند برون سپاری و مسیر های آینده : برون سپاری کمک میکند که به تکنولوژی های که راه ندارند برسد . و محصولات خود را توزیع کنند . حتی امکان اینکه کارشان را به قسمت مهم کسب و کار انتقال بدهند .

معایب برون سپاری :

هزینه های ناآشکار : زمانی که قراردادی را با شرکت دیگر منعقد کرده اید شما باید مبلغی را جهت مطلبی که در قرارداد ننوشته شده پرداخت کنید . و هزینه یک وکیل را جهت بررسی قرارداد بپردازید.

مشکلات کیفیت : شما باید به شرکتی که وظایف مرکز تماس  را به عهده گرفته قیمتی تعیین کنید . و آن را در قرارداد ذکر کنید آن شرکت زمانیکه شرایط قرارداد انجام بدهد دریافتی دارد . همچنین توانایی تغییرات سریع را از دست می دهید چون برای تغییر در مجموعه باید پرداختی داشته باشید.

ذهنیت بد و اثرات منفی : وقتی اطرافیان شما بخاطر برون سپاری بیکار شده باشند در ذهن شما به افراد دیگر ذهنیت منفی از برون سپاری تشکیل میشود . و برعکس

از دست دادن کنترل مدیریتی : زمانی که بخشی از کار شرکت شما به یک شرکت دیگر سپرده میشود مدیریت نیز به آن شرکت واگذار میشود . و آن شرکت فقط برای سودآوری کار میکند پس کارهای که برای شرکت مطلوب یا نامطلوب است را در نظر نمیگیرد .

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.