بررسی خط تلفن برای adsl مخابرات

زمان مطالعه :4 دقیقه

خط تلفن

این مقاله در خصوص توضیح عنوان بررسی خط تلفن برای adsl مخابرات میباشد .
برای اطلاع بیشتر از این عنوان آس تل را همراهی کنید .

بررسی خط تلفن :

خرید خط تلفن بررسی آن و همچنین کیفیت لازمه و قابل قبول باید قبل از هرچیزی بررسی شود . تا از وضعیت اینترنت خود و خط خود آگاه شوید .

دو روش برای این وضعیت وجود دارد . و به شما برای بررسی کمک میکند .
که در متن زیر به این دو روش اشاره می شود .

در حالت اول بررسی این وضعیت با کمک سرویس دهنده انجام می شود که روش پرکاربرد و آسانی میباشد . زیرا در این حالت با استعلام گرفتن می توان به این بررسی پرداخت .

در حالت دوم وضعیت موجود با کمک مودم صورت میگیرد . در این حالت باید در قدم اول به سراغ تنظیمات مودم بروید . و در قسمت Status به بررسی سرعت اینترنت خود توجه کنید .

باید در این نویز را نیز توجه کنید . و در صورتی که عدد 8 به بالا متعلق به snr است . به نشانه ی پهنای باند زیاد میباشد . که باید با شرکت سرویس دهنده در این صورت ارتباط برقرار کنید .

 

تمامی کاربران به دنبال اینترنت با کیفیت و سرعت بالا هستند . تا در کارها از سرعت العمل بالا برخوردار باشند .

پس سرعت اینترنت یک موضوع مهم در وضعیت خط تلفن میباشد . و تمامی کاربران به دنبال خط تلفنی میباشند که سرعت اینترنت قابل قبولی ارائه کرده باشد .

کشش مودم:

 

ما می خواهیم متوجه شویم خط تلفنی که داریم چه کشش سرعتی دارد . ابتدا در این موضوع باید با آدرس 192 . 168 . 1 . 1 در اینترنت خود رفته و در صفحه ای که باز می شود .

2 گزینه ی خالی موجود است که باید آن ها را با کلمه ی admin با حروف لاتین نوشته و گزینه ی ورود به تنظیمات را بزنید .

در این زمان ما باید به مدل مودم نگاه کرد که در این صورت اگر قدیمی بود باید به مراحل زیر که اشاره می شود بروید . تا بتوانید وضعیت خط تلفن خود از طریق مودم را پیگیری کنید .

در روش اول status را بزنید بعد گزینه ی deviceinfo کلیک کرده حال به مقدار سرعت اینترنت خود در صفحه ی مربوطه رسیده اید . و می توانید در این صفحه مقدار سرعت را متوجه شوید .

 

در روش دوم دوباره به مدل مودم توجه کنید که بروز است یا خیر . در صورت پیشرفته بودن از مراحل زیر می توانید به مقدار سرعت خود برسید .

باید در مرحله ی اول ابتدا status را زده و بعد مقابل گزینه ی kbps mak rate توجه کنید تا میزان سرعت اینترنت را آگاه شوید .

این عوامل در مودم های TP – link بود و در این مودم مشاهده ی وضعیت به این صورت میباشد .

اما زمانیکه اینترنت با مودم D – link میباشد چگونه از وضعیت خط تلفن و سرعت آن آگاه شوید . که این حالت در خط های پایین به صورت مرحله ای برای شما بازگو می شود .

 

1 . آدرس 192 . 168 . 1 . 1 را بعد از وارد کردن با کلیک کردن دکمه Enter دو گزینه خالی روبرو می شوید .

باید کلمه ی admin را به لاتین نوشته و با زدن گزینه ی status به صفحه ی با گزینه های زیادی روبرو می شوید . که باید در بین آن ها گزینه ی statistics را زده .

تا بتوانید در مقابل Attainable Rate مقدار سرعت خود را به دست بیاورید .

 

نکته :

تا زمانیکه خط تلفن ثابت با سرویسی نصب نشود نمی توان در مورد قدرت کشش و سرعت سخنی گفت . و قبل از هرچیزی از طریق مودم و افزایش سرعت می خواهید برسید .

 

در نظر دارید هزینه ی زیاد متقبل شوید بهتر است قبل از تهیه ی این نوع مودم برروی مودم دیگری به صورت امتحانی خط تلفن خود را بسنجید .

یا اینترنت با قیمت پایین و زمان کم تهیه نموده که در صورت نبود کیفیت و سرعت مورد نیاز شما به مشکلی برنخورده باشید . و هزینه ی زیادی را تقبل نشده باشید .

 

جهت خرید خط تلفن اینترنتی و یا آگاهی در هر زمینه ای برای راهنمایی با آس تل تماس بگیرید .

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.