آشنایی با شبکه های تلفن همراه

زمان مطالعه :3 دقیقه
تلفن همراه

تلفن همراه

این مقاله در خصوص آشنایی با شبکه های تلفن همراه می باشد.

شبکه های تلفن همراه :

در شبکه تلفن همراه قدرت سیگنال ها باعث می شود سرعت اینترنت زیاد باشد . با پیشرفت تکنولوژی امروزه این سرعت اینترنت بیشتر می شود و در حال ارتقا میباشد .

شبکه های تلفن همراه با قرار گرفتن در مناطق که تحت پوشش امواج رادیو هستند . خدمات شبکه ای ارائه می دهند 5 نسل وجود دارد . در 5 نسلی که وجود دارد قابلیت ویژگی نیز متفاوت است . که با پیشرفت در فناوری امروزه آن ها شکل گرفته اند .

 

5نسل از شبکه تلفن همراه که تغییر کرده اند را در ادامه شرح می دهیم .

شبکه تلفن همراه 1G :

این شبکه تلفن همراه نسل اول بود سرعت آن با 1G بسیار کم بود . طوری که مکالمات هم ضعیف بود انتقال داده ها بسیار به کندی پیش می رفت .

شبکه تلفن همراه 2G :

این شبکه تلفن همراه نسل دوم آن بود . که از نسل اول کمی قدرتش بیشتر بود اما بازهم در انتقال داده ها کند می شد .

شبکه تلفن همراه 3G :

این شبکه تلفن همراه برای نسل سوم با قدرت و سرعت بیشتری همراه بود . دومگابایت

شبکه تلفن همراه 4G :

این شبکه تلفن همراه نسل چهارم بود که سرعت زیادی داشت . به طوری که 100مگا در ثانیه بود

شبکه تلفن همراه 5G :

نسل پنجم شبکه تلفن همراه یا 5G با سرعت بسیار بالا در حال شکل گیری میباشد .

سیر تکاملی این شبکه های موبایل از 1G تا 5G است . پیشرفته تر با سرعت بالا تغییر کرده که این امر در کارها به تمامی مردم بسیار کمک کرده است . زیرا داشتن یک اینترنت پر سرعت یعنی برابر با انجام اکثر کارها با سرعت زیاد .

هریک از این نسل ها دارای استاندارد های بودن که برابر با آن دوره اعمال می شدند . و احتیاج‌ به وجود موَسساتی که استانداردی این نسل ها را مشخص کنند . که این امر در سرعت بخشیدن و یا کندی داده ها بود .

حال نسل های تلفن همراه را به صورت توضیحی شرح می دهیم .

1 . نسل اول 1G :

با آمدن اینترنت اولین نسل شبکه تلفن همراه نیز شکل گرفت . سیستم آنالوگ 1G ها را دریافت می کرد . در این نسل تمام تماس ها با مشکلاتی نظیر قطعی و کاهش امنیت روبرو بودن .

2 . نسل دوم 2G :

در این نسل پیشرفت اتفاق افتاده بود . که آن تغییر آنالوگ به دیجیتال از نسل اول تا نسل دوم بود . در این نسل دیگر ایمنی بیشتر بود .

3 . نسل سوم 3G :

در این نسل از شبکه های تلفن همراه پیشرفت بسیار مشهود بود . که باعث می شد ارتباطات سریع دانلود داده ها بدون تاخیر باشند . و همچنین پیشرفت در مکالمات و تماس های همزمان باعث رضایت و محبوبیت کاربران شده بود .

4 . نسل چهارم 4G :

در این نسل از شبکه تلفن همراه پیشرفت های فنی بسیار چشمگیر بود . سرعت زیاد و کیفیت بالا در تماس ها ، داده ها و ….. دیده می شد . این نسل را یک نسل بدون مشکل نام برده اند . در تمام بخش ها و استاندارد های 4G تغییرات دیده می شد . همچنین تلفن های همراه را دیگر با طراحی این نسل ها منطبق میکردند .

5 . نسل پنجم 5G :

این نسل در حال شکل گیری به طور پیشرفته و هوشمند است . به طوری که امکان بروز رسانی به طور مرتب در تماس های صوتی اتفاق می افتد . این نسل علاوه بر پیشرفت در سرعت و کیفیت در پایداری اتصالات می خواهد با بهینه و صرفه جویی خدمات ارائه دهد ‌. این شبکه تلفن همراه در هوشمند سازی برای شهرها ساخته شده است ‌.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.